Тамара Коблик

Вірус мутує: в Україні виявили новий різновид «Омікрону»

В МОЗ розповіли, чи діє вакцина на цей різновид «Омікрону»

В Україні виявили різновид «Омікрону», який називають типом «ВА.5». Наразі 7 таких випадків вдалось знайти у Чернівецькій області, але не виключено, що він вже є в інших регіонах. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я.

По-перше, що COVID-19 все нікуди не зник. Ба більше, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді. По-друге, Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється, – йдеться у повідомленні.

Наразі доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Проте, за даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають.

В МОЗ розповіли також, чи діє вакцина на цей різновид «Омікрону».

Наявна інформація свідчить, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу. Також дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму «Омікрон». Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 23 людей захворіли на коронавірус на Тернопільщині лише за 1 день

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео