Вона народилася у Сталіно, живе у Німеччині та США, а картини показує у Тернополі
В обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка легендарної українки, мисткині Емми Андієвської.
Як пише на своїй сторінці у Facebook художник з Тернополя Олег Кіналь, твори представлені з колекції Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, що у Луцьку.
Емма Андієвська – авторка двадцяти дев'яти поетичних збірок, п'яти книжок прози, трьох романів та понад дев'яти тисяч картин! Виставки художниці проходили в США, Канаді, Франції, Німеччині, Австралії, Бразилії, Ізраїлі, Швейцарії.
Мисткиня – член Національної спілки письменників України, українського ПЕН-клубу та Професійного об'єднання художників Баварії. Працювала диктором, сценаристом, режисером і редактором українського відділення радіо «Свобода» до 1995 року. Лауреат Шевченківської премії. Більшу частину свого життя проживає в Мюнхені та Нью-Йорку.
Народилася в Донецьку (тоді Сталіно) в страшні 30-ті роки русифікації і геноциду проти українців. Батько письменниці був хіміком-винахідником, його безпідставно розстріляли совітські військові у Києві в 1941 році (при відступі вбивали всіх науковців, вчених і молодих людей – хлопців призивного віку, щоб не залишились німцям). У 1943 році Емма з мамою виїхали на Захід, жили в англійській окупаційній зоні в Німеччині, далі еміграція в США.
Її шанувальники, як правило, веселі, а не депресивні та сумні, а персонажі полотен дивні: здебільшого великі голови і несиметричні тулуби. А ще вони можуть мати багато перлових нігтиків і різну кількість пальців. Але чи не найважливішою їх рисою завжди залишається доброта.
Фото: Олег Кіналь