Орест Сарматський

Виявляється, лише 42 родини можуть володіти чорноземами України! (Агро-новини)

вер06

В Україні необхідно законодавчо обмежити кількість землі, яку може набувати одна особа чи компанія у власність, в іншому випадку вся земля сільськогосподарського призначення може опинитися в руках кількох десятків родин.

Про заявив народний депутат від «Батьківщини», заступник голови аграрного комітету Вадим Івченкоце в інтерв'ю «Главкому».

Зокрема, розробити законопроект про обмеження парламентар рекомендував депутату від «Блоку Петра порошенка» Олексію Мушаку, який зареєстрував у Верховній Раді законопроект щодо ринку землі, який повторює норми документа, внесеного до парламенту 2008 р. за підписом тодішнього прем'єра Юлії Тимошенко.

2601
2601

«Людині, що займається цим тролінгом (Мушаку. — прим. «Главкому»), або його спонсору, я б порадив розробити закон і прописати обмеження оренди землі одній юридичній особі. Ну, не може «Кернел» (агрохолдинг Андрія Веревського. — прим. «Главкому») або сам пан Веревський (який є родичем Мушака. — прим. «Главкому») мати 700 тис. га. У нас всього 42 млн га. Це означає, що за схемою Веревського, лише 42 родини можуть володіти усіма земельними запасами країни», — сказав Івченко.

Державна фіскальна служба опублікувала дані отримувачів дотацій

За липень 2017 р аграріям було виплачено 400 млн грн.

Про це говориться у повідомленні «Українського клубу аграрного бізнесу».

«На прес-конференції ми обіцяли слідкувати за ситуацією з виплатою державних дотацій. Ми прогнозували, що в III-му кварталі аграрні підприємства почнуть продажі своєї продукції, відповідно, нарахування підприємствам вирівнюватимуться. І ці прогнози цілком виправдалися», — прокоментував генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький.

2602
2602

Загалом дотації в липні отримали 789 юридичні особи, а з початку року — 1215. Загальна сума виплат становила 2,315 млрд грн.

Вчені розкрили секрети фотосинтезу

Команда вчених з Університету штату Арізона (ASU) та Університету штату Пенсільванія зробила крок ближче до розкриття секретів фотосинтезу.

Фотосинтез є одним з найважливіших біологічних процесів у світі. Він працює завдяки реакційним центрам (РЦ) фотосинтезу — спеціалізованим мембранним білкам, які збирають енергію зі світла та використовують її для перенесення електронів через біологічну мембрану від одного ланцюжка транспорту електронів до іншого, завдяки чому електромагнітна енергія перетворюється в хімічну, яку можуть використати організми, пише ASU Now.

2603
2603

Група дослідників вважає, що перший реакційний центр був простішим, ніж ті, які є сьогодні. З точки зору білкової структури, це був гомодимер — тобто зібрані разом дві копії одного і того ж поліпептиду, що утворюють симетричну структуру. Реакційні центри, структури яких ми знаємо, — це  гетеродимери, в яких ця властивість симетрії була порушена, хоча всередині вони зберігають залишки оригінальної симетричної архітектури.

Дослідження встановило першу гомодимерну структуру РЦ і пролило світло на те, у який спосіб можуть бути організовані інші РЦ. Узагальнена структура білка дуже подібна до фотосистем рослин і ціанобактерій та РЦ рожевих сірчаних бактерій.

Вибір читачів за тиждень

Відео