Оксана Бучко

Як тернополянам позбутись онлайн-кредиту, якого вони не брали

picture2_kazhdyj-shestoj-u_355437_p0

Тернополяни можуть стати жертвами онлайн-злочинців, які можуть взяти кредит на чуже ім’я через мережу Інтернет. Для цього необхідно лише зареєструватись на сайті МФО і внести всі необхідні дані. Що потрібно робити у такому разі, аби позбутись цього сюрпризу, пояснюють жителям Тернопільщини у Кременецькому центрі з надання безоплатної правової допомоги.

Якщо виявлено, що кредит оформили злочинці, перш за все необхідно дізнатися в якій  мікрофінансовій організації взято кредит і яку суму начебто винні. Далі необхідно звернутися до МФО, щоб отримати всю інформацію по укладеному договору (номер договору, дату його укладання, суму позики та інше) та вимагати від МФО завірені копії договорів. Також варто звернутися до МФО, щоб повідомити, що кредит Ви особисто не брали, навести свої пояснення та направити заяву з вимогою щодо  скасування заборгованості. Варто зазначити про право жертви записувати всі телефоні розмови із співробітниками МФО чи колекторами.

Наступним кроком буде звернення до правоохоронних органів із заявою щодо вчинення кримінального правопорушення, зокрема шахрайства, яке полягає у оформленні на неправдивого кредиту. Це робиться задля того, щоб правоохоронний орган зміг зафіксувати факт правопорушення та занести його до Єдиного  реєстру досудових розслідувань.

При незаконному укладенні кредитного онлайн-договору важливо звернутися безпосередньо до кіберполіції. Даний орган зможе дізнатися  IP-адресу та номер телефону, які були використанні злочинцями.

Важливим моментом є звернення із заявою про підроблені документи для укладення договору онлайн-кредиту  до регуляторної організації – Національного банку України і Національної комісії з фондового ринку та цінних паперів. Дані організації можуть призначити перевірку та вимагати пояснень від МФО.

У разі, якщо МФО відступило право вимоги колекторській компанії і починають телефонують з погрозами, то необхідно невідкладно звернутись до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження за наступними статтями Кримінального кодексу України: стаття 182 - Порушення недоторканності приватного життя; стаття 189 – Вимагання; стаття 190 -  Шахрайство; стаття 355 - Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань. Усі розмови з колекторами варто записувати та зберігати документи, що надходять на адресу.

Згідно пункту 4 розділу ІІ Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події,  якщо заява надійшла до поліції під час особистого звернення заявника одночасно з її (його) реєстрацією в ІТС ІПНП або журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події (далі - журнал ЄО), уповноважена службова особа оформлює та видає заявникові талон-повідомлення ЄО про прийняття і реєстрацію заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію.

Згідно пункту 4 розділу ІІ вищезгаданого Порядку, особу, яка заявляє або повідомляє про кримінальне правопорушення, уповноважена службова особа поліції або інший поліцейський попереджає про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, передбачену статтею 383 Кримінального кодексу України.

Якщо все вищеперераховане не дало результатів, необхідно підготувати та подати до суду позовну заяву про визнання недійсним договору позики.

Після того, як буде доведено факт шахрайства, рекомендують звернутися в Бюро кредитних історій з вимогою вилучити запис про незаконний кредит з кредитної історії.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео