
Як виростити міцну та здорову розсаду: поради городників
Краще залишити менше рослин, але найсильніших, зазначають фахівці

Від того, як проведуть сходи свій перший місяць життя, залежить майбутній урожай, пише Сільський господар.
Фахівці підкреслюють, що паростки повинні якомога швидше стикнутися з родючою землею. Щоб це здійснилося, доведеться при замочуванні й пророщуванні насіння на папері не допускати відростання довгого корінця: як тільки насіння наклюнулося – швидше перенесіть його в землю.
Для розсади на першому місці стоїть ґрунт, збагачений перегноєм, але з ваших власних городніх грядок: нехай рослини відразу налаштовуються на той ґрунт, в якому їм належить рости.
Не можна садити рослини щільно, бо це стримуватиме їхній розвиток. Сходи із самого початку повинні відчувати навколо себе досить вільного простору. Краще залишити менше рослин, але найсильніших. Слабкі сходи варто якомога швидше видалити ножицями.
При вирощуванні розсади, навіть на добре освітленому підвіконні, не обійтися без ламп підсвічування. Найкраще освітлення отримують сходи, які удень перебувають на балконі або в дворі на сонці. Але це можливо, коли встановлюються позитивні денні температури. При цьому треба стежити, щоб земля в горщиках чи ящиках не пересихала на вітрі.
Необхідно захищати розсаду, що знаходиться поблизу батарей опалення, від сухого повітря. На ніч важливо не забувати накривати її плівкою для збереження вологості повітря.
Щодо температурного режиму, то правило таке: вночі повинно бути прохолодніше, ніж вдень.
Фото з відкритих джерел