Тамара Коблик

З'явився додаток єППО, який допоможе рятувати життя та інфраструктуру

Повітряна тривога 26 липня показала: попри заклики цього не робити - жителі Тернопільщини продовжують писати у соцмережах про те, куди летять ракети. Завдяки мобільному додатку цю інформацію можна зробити корисною

Заснована одеситами волонтерська конструкторська група «Технарі» розробила застосунок для смартфонів під назвою «єППО». За його допомогою можна в режимі реального часу передавати інформацію про ворожі ракети, дрони чи авіацію. 
 
Працює застосунок наступним чином: якщо людина побачила повітряну ціль, крилату ракету чи дрон-камікадзе, вона повинна запустити «єППО», вказати, що саме вона бачила, направити смартфон у напрямку руху об'єкта та натиснути велику червону кнопку. Авторизуватися можна за допомогою «Дії».
 
Через кілька днів у додатку з’явиться новий сервіс - персональне попередження «В тебе летить».
 
 

Це скрін мапи програми єппо під час сьогоднішньої ракетної атаки. 530 громадян подбали про безпеку інших українців і, побачивши чи почувши крилату ракету, натиснули в додатку єппо велику червону кнопку. За 2-4 секунди ці сповіщення обробляв штучний інтелект єппо та видавав на мапу програми червоні точки - координати виявлених українцями низьколітаючих ракет. Ще наш AI будував траси ракет з обчисленням найбільш вірогідних напрямків руху та найбільш вірогідних швидкостей цілей. А також прогнозував де буде ракета + кілька хвилин. Візуалізовані для військових дані ефективно доповнили радіолокаційну картину повітряного бою та суттєво покращили ситуаційну обізнаність підрозділів ППО, - розповів на своїй сторінці у фейсбуці один з розробників додатка єППО Геннадій Сулдін.

 

Повітряна тривога 26 липня показала: попри заклики цього не робити - жителі Тернопільщини продовжують писати у соцмережах про те, куди летять ракети. Завдяки мобільному додатку цю інформацію можна зробити корисною.

Дізнатися більше про додаток можна на офіційному сайті єППО.

Завантажити додаток можна за посиланням:

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео