Ростислав Фук

Загинули у жорстокому бою в 44-му: на Тернопільщині перепоховали десятьох упівців

Останки воїнів знайшли у братській могилі на глибині пів метра. Наймолодшому було приблизно 15-17 років, найстаршому – 35. Вічна пам'ять Героям

У селі Лідихів Почаївської громади провели перепоховання десятьох вояків УПА, які загинули у 1944 році в бою з НКВС. Про це повідомили на сторінці Тернопільської обласної військової адміністрації.

В результаті пошукових експедицій у 2021 році тернопільські історики та археологи, спільно з комунальним підприємством «Доля», ексгумували рештки учасників УПА в селі Лідихів, Почаївської громади.

За архівними даними, вони загинули в бою з НКВС. Також науковцям вдалося вияснити, що полеглі є вихідцями з трьох областей, а саме: Тернопільської, Львівської та Рівненської.

Ми повинні гідно вшанувати цих людей і передати пам'ять про них наступним поколінням. Пройшло майже 80 років, однак ми пам'ятаємо їхній подвиг. Зараз нам доводиться боротися з тим же ворогом і ми зробимо все, щоб перемога була за нами, - розповів заступник начальника Тернопільської ОВА Віктор Устенко.

Бій, у якому загинули воїни УПА, відбувся восени 1944 року.

Останки бійців знайшли у братській могилі на глибині пів метра. Наймолодшому з них було приблизно 15-17 років, найстаршому – 35.

Фото Тернопільської ОВА

Вибір читачів за тиждень

Відео