«Заліщики уже приймають туристів, найпопулярнішими є одноденні сплави та оренда спорядження», - Віктор Кучер (фото)
Попри все ще наявні карантинні обмеження та невтішні прогнози для охочих відпочити цього літа туристичний сезон таки розпочато. На Тернопільщині він стартував першим у Заліщиках - чи не найкрасивішій місцині області.
Як розповів «Терену» Віктор Кучер, засновник турфірми, екскурсовод, наразі найпопулярнішими є одноденні сплави та оренда спорядження.
- Стосовно активного туризму - вже працюємо. Проводяться сплави по Дністру, Сереті. Плавзасоби: каяки, байдарки двомісні, катамарани по 7 осіб + 1 супровід, інструктор.
Люди приїздять власним авто до зазначеної точки відправлення. Працюємо дещо в обмеженому режимі, тому наразі найбільш популярні одноденні сплави. Уже є охочі на дво-, три-, п'ятиденні тури. Ми готові поселяти сім'ями чи по 2 людини в намети, зберігаючи мінімальну контактність між туристами.
На Дністрі багато простору, контакту з людьми немає. До того ж, ми дотримуємося усіх санітарних норм: дезінфікуємо весла та спорядження, створили умови для миття рук, закупили антисептики.
Поступово впроваджуємо сімейні поїздки та екскурсії Заліщиками, до Джуринського водоспаду. У місті готелі починають обслуговувати туристів з усіма необхідними заходами безпеки та в очікуванні наступного кроку щодо виходу з карантину.
Загалом, Заліщики готові до відвідувачів, місто ошатне, всі потроху повертаються в робочий режим.
- Які саме види відпочинку цьогоріч будуть представлені туристам?
- Є кілька цікавих маршрутів, які розробили під час сидіння на карантині. Популярними залишаються панорама міста Заліщики, печера-грот монаха-відлюдника, Джуринський водоспад. Для туристів екскурсії інтересні тим, що розповіді живі, а не наукові лекції. Таке цікаво слухати як дорослим, так і дітям. Екскурсії поєднуємо з пікніком.
Для дитячих груп - пікнік-екскурсії з елементами розваг, патріотичного виховання, набуття практичних навиків в туристичному житті, а саме: розкладання наметів, приготування їжі, розпалювання багаття, стрільба з лука, пневматичної гвинтівки, ходьба на стрибунцях та багато іншого.
Найбільше попиту має сплав на байдарках, катамаранах, SUP-дошках. Турист спочатку бачить панораму міста, а потім обпливає півострів. Такий тур триває 3-4 години. Для тих, в кого менше часу, можна погодинно орендувати байдарки і пройти рекомендований відтинок по Дністрі.
Уже діє прокат спорядження, транспортні послуги щодо трансферу туристів з або на початок маршруту. Також сплави «Все включено», коли туристична група отримує: прокат спорядження, підготовку, трансфер, супровід, пікнік або ж повноцінне харчування польової кухні.
Готується сімейний відпочинок - наметові містечка, табір на природі. В програмі будуть сплави: день на катамаранах, день байдарки, день піших переходів, день на велосипедах, день автобусної екскурсії до печер Тернопілля, зоопарку, містом Заліщики з панорамою. А також майстеркласи ж гончарства, розпису тощо.
- Як карантин вплинув на цінову політику?
- Ціни не значно відрізняються від минулорічних, але подорожчання є. Усе - через додаткові організаційні моменти, які з'явилися з карантином: дезінфекція приладдя, закупку засобів гігієни тощо.
Ціна напряму залежить від виду туру та кількості осіб. Найдорожчим є кількаденний «Все включено», найдешевшим - одноденний економ. Також слід враховувати бюджетний варіант - лише прокат спорядження. До того ж є можливість корегувати тур - забирати сплав, пішу екскурсії, харчування, чи, навпаки, додавати.
Загалом ціни стартують від 250 гривень з людини.
- Який уже є попит на відпочинок в районі? Чи багато турів заброньовано?
- Попит є. Та знову ж таки - погодні умови вносять свої корективи. Турист боїться прогнозу погоди, наляканий карантином. У порівнянні з минулим роком гостей значно менше. До того ж, наразі попит є лише на одноденні тури та оренду спорядження.
Попри це Заліщики готуються до звичного напливу туристів не лише зі всієї України, але й з-за кордону. Останніх, до слова, щороку приїздить понад 10 тисяч.
Пан Віктор радить бронювати тури завчасно, аби уникнути форс-мажорів.
Нагадаю, країни ЄС по-новому прийматимуть туристів-іноземців.
Фото Віктора Кучера