![](/uploads/media/ed/3d/ed3d72411a4a6be8500acbafb90690f2_orig_thumb.jpg)
Замок на Тернопільщині після карантину покаже археологічні артефакти
![Фото 1 (Copy)](/uploads/media/0f/8e/0f8eeb7e472b21c71d49cc08fbae190e_orig.jpg)
Нову археологічну експозицією одразу ж після карантину можна буде побачити у Скалатському замку.
- У Національному заповіднику «Замки Тернопілля», на території Скалатського замку, відкрито нову експозицію археології. Зрозуміло, з нею детальніше можна буде оознайомитися одразу ж після завершення карантинного періоду. Значну частину експозиції складають матеріали результатів археологічних досліджень території Скалатського замку в 2011-13 роках. Це, зокрема, люльки, бруски, ядра, кулі, кресала, наконечники, ґудзики, перстені, монети, скляні віконниці, керамічний та скляний посуд, пічні кахлі, - розповів кореспонденту «Терену» науковий співробітник Національного заповідника «Замки Тернопілля» Володимир Данилейко.
За його словами, для експозиції також виготовлено 7 муляжів знарядь праці та зброї різних історичних періодів.
Зокрема, тут представлені знаряддя праці та мисливства, як первісної людини і епохи зародження землеробства, так і часів появи перших цивілізацій. Показано періоди палеометалів та заліза. В окремих вітринах демонструються матеріали трипільської культури та культур періоду пізньої бронзи - комарівської та Ноа.
Музейні предмети археологічної експозиції розповідають і про Київську Русь, Галицько-Волинське князівство, Руське королівство часів проторенесансу (1253– 1349 рр.).
Для наочного встановлення логічних зв’язків між окремими групами експонатів, організатори експозиції використали картографічні матеріали, фотоілюстрації, текстовий матеріал, муляжі та реконструкції.
![Фото 3 (Copy)](/uploads/media/d2/27/d22792313d0c49540da2403f7eef6216_orig.jpg)
Довідково. До складу Національного заповідника «Замки Тернопілля», що у місті Збаражі, входять 11 замків області, церква Преображення Господнього 1600 року, ансамбль споруд монастиря ордену отців Бернардинів, які є пам’ятками архітектури національного значення.
Фото Володимира Данилейка