Орест Сарматський

Чи інформує Мінагрополітики фермерів про дотації – думка (Агро-новини)

Communication concept isolated on white

Мінагрополітики не надає інформації фермерам про можливість отримання дотацій. Такий досвід має керівник ФГ «Золота Ягода» Борис Кукунін.

Про це йдеться в матеріалі «Про агродотації з перших вуст: досвід фермерів  Черкащини» на Kurkul.com.

– Інформації від Мінагрополітики взагалі ніякої не було. Інформація всім попала із різних джерел, котрі не мають жодного прямого стосунку до сільгоспвиробництва. Проте місцеве управління агропромислового розвитку таки надсилає якісь листівки про дотації. Але потрібно самому у цій темі варитися , щоб знати інформацію, – розповідає фермер.

Цього року господарство Бориса Кукуніна взяло безвідсоткову позику, тобто кредит для фермерських господарств. Придбали малопотужний трактор та менший садовий обприскувач. Коштував господарству близько $250 тис., тож взяли в розстрочку на 5 років.

– Мені сподобалося, що в Черкаській області відносно компенсацій по кредитах все відпрацювали чітко й прозоро. Не було жодних натяків на відкати абощо, – ділиться досвідом Борис Кукунін.

За його словами, механізм отримання компенсації купівлі посадкового матеріалу виявився дуже складним.

Фермер вважає, найбільше дотацій потребують фермери-початківці.

– І хоч у законодавстві прописано, що має бути якась допомога для новостворених господарств, але їм отримати її майже нереально. Як молоде господарство може закласти хоч якесь майно в заставу? Як може взяти кредит, якщо немає 3-річної фінансової історії? – наголосив фермер.

За його словами, бажано, щоб підтримка була стабільна. Так фермер принаймні знатиме, що не застрягне навічно в кредитах, боргах. Крім того, видача дотацій господарствам, які чесно ведуть бізнес, сприятиме виходу агросектору «з тіні» і його подальшому розвитку.

Експорт меду з України скоротився удвічі

1302 (Copy)
1302 (Copy)

З початку року Україна експортувала у 2 рази менше меду, ніж за весь 2017 р. Про це свідчать дані ДФС, передає «Інфо-Шувар».

Україна експортувала 33,7 тис. т меду за 10 місяців 2018 р. на загальну суму $68,5 млн. Це вдвічі менше, ніж за весь 2017 р., коли було експортовано 67,8 тис. т на $133,9 млн.

Трійка найбільших імпортерів вітчизняного меду лишається незмінною. Це Німеччина (28,1%), Польща (17,9%) та США (13,2%).

При цьому обсяг імпорту меду за січень-жовтень цього року також скоротився у 2,7 рази порівняно із загальним результатом 2017 р.: 21 т проти 57 т, у грошовому виразі у 2,6 рази:  $61 тис. проти $160 тис.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео