Тернополянин у Польщі влаштував грандіозне святкування Дня матері (фоторепортаж, відео)
Травень особливим чином пов'язаний з берегинею роду людського, одухотвореною пристанню любови й відданости – з Ненькою. Саме у травні відзначають День матері як в Україні, так і в Польщі (26 травня). Днем раніше у Суботній школі української й польської мови «Веселі личка» у Лодзі відбулися урочисті святкування. На свято завітали не лише найдорожчі матусі й люблячі татусі, але й прихильники української культури, серед котрих є також і польські громадяни.
[gallery order=«DESC» columns=«1» size=«full» ids=«226365,226366,226367»]Захід відкрив директор та засновник школи Віталій Затильний:
«Зауважте, шановні пані та панове, що в европейських мовах слово «мама» звучить зближено і починається на літеру «М»: українською матір, польською matka, англійською mother, болгарською майка, іспанською madre. Проте кожне з цих слів передає одне і те ж значення, знане нам з колисочки: мама – це милосердна, мила, молода душею жінка (і цей ряд не має кінця-краю)».
Вихованці навчального закладу разом з учителькою Ольгою Гайсенюк, доктором гуманітарних наук у галузі мовознавства, заздалегідь готувалися до цього «найемоційнішого свята у шкільному році», як каже пані Оля. І ці щирі, позитивні дитячі емоції відчули всі присутні на заході. Під керівництвом учительки діти протягом кількох тижнів готували для своїх матерів мистецькі несподіванки – розмальовки-витинанки й власноруч створені писанки, які з палкими поцілунками й обіймами вручили матусям з нагоди свята.
[gallery order=«DESC» columns=«1» size=«full» ids=«226369,226370,226371»]Образ матері генетично вплетений у канву не лише слов’янського фольклору, ним просякнута творчість більшости світових митців: поетів, піснярів, композиторів, живописців. Саме тому на святі лунали вірші й пісні українською та польською мовами, а кульмінаційною миттю виступу стало виконання зворушливої «Пісні про маму» Кузьми-Скрябіна.
[gallery order=«DESC» columns=«1» size=«full» ids=«226372,226373,226374»]«Вважаю, що цей твір Кузьми – своєрідна надпісня, це живе музичне одкровення! Невипадково ж до співу композиції долучилися всі присутні. Приємно бути свідком того, коли пісня живе серед народу. А як багато таких пісень!!!» – каже директор.
Наприкінці червня у школі відбудеться ще один цікавий проєкт – українсько-польське караоке. Захід відкритий для всіх охочих, котрих полонять і зачаровують слов’янські ритми й звуки.
[gallery order=«DESC» columns=«1» size=«full» ids=«226376,226377,226378»]«Веселі личка» беруть активну участь у міжнародних конкурсах. В історії школи вже закарбувалися – диплом ІІІ ступеня на Міжнародному конкурсі юних перекладачів «Мовограй» і відзнака на Загальнопольському конкурсі малюнків «Тарас Шевченко – наш Приятель». Зараз «веселі личка» готуються до чергового конкурсу малюнків під назвою «Папа Іван Павло ІІ в очах дітей».
Переглянути відео можна ТУТ.
Фото, відео Марії Барисевіч