29 листопада в історії Тернопільщини
Цього дня народилися:
Василишин Андрій (1982, м. Тернопіль) - військовослужбовець, “Карпатська січ”, депутат Тернопільської обласної ради.
Локоть Антін (1885, с. Тростянець Зборівського району – 16.02.1980, м. Гартфорд, США) – церковний і громадський діяч.
Присяжнюк Василь (1955, с. Колодно Збаразького району) - Екс-прокурор Рівненської області, в 2010 році потрапив під люстрацію.
Радніцький Зиґмунт (1894, м. Чортків – 05.11.1969, м. Краків, Польща) – польський живописець, педагог.
Скорупський Володимир (1912, Копичинці, — 11.12.1985, Торонто, Канада) — український письменник, літературознавець, журналіст, редактор. Член Об'єднання українських письменників «Слово».
Стецюк Григорій (1887, Гнилички Підволочиського району — 10.12.1971, Чикаго, США) — правник, сотник УГА, доктор права.
Цей день в історії Тернопілля:
1919 року – у Львові помер галицький натураліст, педагог, мовознавець, письменник, громадський діяч, дослідник мови і фольклору лемків, уродженець с.Більче-Золоте Борщівського району Іван Верхратський. Велику увагу приділяв вивченню фольклору лемків Словаччини, де здійснив подорожі у 1897 і 1899 рр. Перша праця, присвячена фольклору лемків південних схилів Карпат, «Гоя дюндя і собітки на Угорській Русі», в якій подано опис основних календарних звичаїв разом з весняними піснями із сіл Вапенник, Петрине, Дрічно, Збійне. Обряд собіток записаний у с. Бодружаль. Мові лемків північних схилів Карпат присвятив монографію «Про говір галицьких лемків». Основоположник української наукової термінології з природознавства. У 1880 році видавав журнал «Денниця». Написав підручники для гімназій з ботаніки, зоології й мінералогії. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові.
1919 року - у Тернополі відублася нарада за участі міністрів А.Лівицького, М.Ковалевського, радника міністра внутрішніх справ П.Христюка, головного інспектора армії УНР В.Кедровського, які прийшли до висновку, що без матеріальної допомоги неможливо організувати армію, яка б визволила українську територію. Умови, поставлені польським урядом, важкі, але на них треба погоджуватись, українська місія в Варшаві повинна підписати мирний договір з поляками.
1984 року - у м.Саскатун (Канада) помер священик, педагог, уродженець Гусятинщини о.Степан-Йосиф Бахталовський. Навчався в містах Станіславі та Римі. З 1922 р. — у Канаді. Був ігуменом у різних монастирях, директором і професором Малої семінарії в м. Йорктоні, парохом у різних містах України та Канади. Упорядник молитовника «З нами Бог», автор книги «Біографії єпископів, владик-страдників», статей у релігійних часописах.
1991 року – в Бухаресті (Румунія) помер поет, перекладач, громадський діяч, уродженець Лановеччини Кирило Куцюк-Кочинський. Перекладав українською та румунською мовами твори англійських, болгарських, італійських, німецьких, польських, російських, словенських, угорських та французьких письменників.
2016 року – в селі Бабинці на Тернопільщині загинув демобілізований військовик ЗСУ, солдат, артилерист 24-ї окремої механізованої бригади (Яворів) Білінський Іван. Напередодні увечері пішов з товаришами з дому і не повернувся. Тіло виявили на березі річки Нічлава, слідів насильницької смерті немає, ймовірно, послизнувся і впав до річки, помер від переохолодження. Похований у Бабинцях. Народився 21 січня 1987, Бабинці Борщівського району. Мобілізований влітку 2015 року як доброволець, воював на Луганщині в районі Трьохізбенки, потім ніс службу в Сєвєродонецьку. Повернувся з фронту в жовтні 2016 року.Був розлучений, залишилися батьки, сестра, молодший брат і син.
Міжнародний день солідарності з палестинським народом відзначається щорічно 29 листопада. Цього дня в 1947 році Асамблея ООН прийняла резолюцію про розділ Палестини.
Чому Палестина спочатку відмовилася від власної державності, коли це пропонувалося при заснуванні держави Ізраїль, а потім передумала, захотіла автономії в його складі (не без впливу і активному сприянні СРСР) - напевно звичайна загадка природи?
За церковним календарем 29 листопада вшановують апостола та євангеліста Матвія, саме він написав перше Євангеліє. Спочатку він був митником, тобто, збирачем податків, однак після того, як Ісус Христос призвав його стати учнем у числі інших апостолів, Матвій до кінця свого життя служив Господу і прийняв за віру мученицьку смерть.
Іменини сьогодні святкують Матвії, Єфросинії, Семени.