![](/uploads/media/af/ff/afff38092bcd0db15b623f7410c64349_orig_thumb.jpg)
30 січня в історії Тернопільщини
![30](/uploads/media/5d/a4/5da409bc6779dd1b80aa13e35961b5db_w960.jpg)
Яскравого, творчого, ділового, сучасного, енергійного, чуйного, дуже порядного, щирого, надзвичайно доброзичливого нашого улюбленого ОЛЕГА УДИЧА вітаємо з Днем народження!!
Від усього нашого дружнього колективу прийміть найщиріші вітання з Днем народження! Бажаємо Вам найміцнішого здоров’я, бадьорості духу, радості в серці, теплоти в душі! Нехай ранки Ваші будуть чистими і ясними, дні — успішними і плідними, а вечори — теплими і затишними! Поваги Вам безмежної, любові найяснішої, радості і багато різних задоволень у житті!!!
![27535934_1709001462485003_1632372323_o](/uploads/media/7f/9e/7f9e8141ef33df602ffdb51ce85f633d_orig.jpg)
Цього дня народилися:
Гуменюк Борис (1965, с. Острів Тернопільського району) — український поет, прозаїк, військовик. Автор проекту «Українські книги — українським тюрмам», Координатор проекту «Інша література». Член Національної спілки письменників України (з 2006). Заступник командира добровольчого батальйону ОУН (2014 р.) Голова Української Військової Організації (2015 р.)
![Humeniuk-Borys-Borysovych-15080500](/uploads/media/7a/a0/7aa0e8f33f1f53c563fb9a0477381dbc_orig.jpg)
Згуровський Михайло (1950, Скала-Подільська) — ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктор технічних наук, академік НАН України, Академії педагогічних наук України, іноземний член Російської академії наук.
![200px-Mykhailo_Zgurovskyi](/uploads/media/0b/95/0b9500f6a6c953a11b46a6a257a589db_orig.jpg)
Миколенко Михайло (1951, с.Якимівка, Іллінецького району Вінницької області) — український політик, Голова Тернопільської обласної ради з 18 травня 2006 до 26 березня 2009 року.
![200px-Михайло_Миколенко](/uploads/media/6a/bb/6abb31daef79289ffc03b1da8a552d80_orig.jpg)
Оробець Ярослав (1922, с. Сосулівка Чортківського району - 22 вересня 1989, м. Львів) – магістр права, педагог, громадсько-культурний діяч.
Фольварочний Василь (1941, Нападівка Лановецького району Тернопільської області) — український поет, прозаїк і драматург. Заслужений діяч мистецтв України. Дружина — письменниця Тетяна Пишнюк.
![Folvarochny](/uploads/media/e2/79/e279390585745e30960172143004b2d6_orig.jpg)
Цей день в історії Тернопілля:
30 січня 1810 року – до Тернополя прибула австрійська комісія, аби офіційно передати Тернопільський край представникам Російської імперії за Віденським (Шенбруннським) договором. Комісія складатася винятково з військових на чолі зі старшим офіцером Генерального Штабу Мюлліхом. Комісія почала перепис населення.
30 січня 1892 року – у Відні помер громадсько-політичний діяч, адвокат, уродженець Гусятинщини Іван Борисикевич. Обирався заступником голови Руської Ради у м. Львові, був учасником Слов’янського конгресу в м. Празі, долучився до створення Української народної гвардії, Галицько-Руської матиці. Двічі обирався послом від Гусятинського повіту до Галицького сейму.
30 січня 2006 року – замість Василя Кравця головою Тернопільської обласної ради обрано Анатолія Жукінського.
Всесвітній день допомоги хворим проказою був заснований ООН у 1953 р. на честь Рауля Фоллеро і всіх небайдужих до цієї проблеми людей, які присвятили своє життя боротьбі з хворобою Хансена - проказою. Відзначається з 1954 року щорічно 30 січня.
Сьогодні – День спеціаліста військово-соціального управління ЗСУ (Збройних Сил України).
Враховуючи важливу роль органів соціально-психологічної та виховної роботи в підвищенні боєздатності Збройних Сил України, підтриманні військової дисципліни, організації морально-психологічного забезпечення життєдіяльності військ, військово-соціальної діяльності та з метою виховання патріотизму, здійсненні військово-патріотичного виховання особового складу, підтримці престижу військової служби, вірності військовим традиціям, Міністром оборони України Михайлом Єжелем був підписаний наказ № 303 від 3 червня 2011 року «Про встановлення Дня спеціаліста військово-соціального управління Збройних Сил України», який буде мати щорічний характер і відзначатися 30 січня.
Органи соціально-психологічної та виховної роботи Збройних Сил України є невід’ємною частиною цілісного військового організму, їх діяльність спрямована на підвищення боєздатності Збройних Сил України, укорінення в суспільстві позитивного іміджу всієї української армії. Вони реалізують завдання з організації гуманітарного та соціального забезпечення діяльності Збройних Сил України, відповідають за організацію виховної роботи та планування, морально-психологічного забезпечення підготовки та застосування Збройних Сил України, профілактиці правопорушень в армійському середовищі, здійснюють моніторинг морально-психологічного стану особового складу військ і стану військової дисципліни.
![cy7ukgs8_6c](/uploads/media/1b/5d/1b5df1960d4d82dcc48469934cbafe63_orig.jpg)
У дохристиянські часи наші пращури вважали, що 30-го січня Сонце викликає з вирію усіх тих птахів, які прилітають до нас навесні. А тому залишали зерно та крихти хліба у місцях, де селяться пернаті, прилітаючи додому з теплих країн.
![blue-tit-eat](/uploads/media/fd/6f/fd6f1ffab4371ae241029440a3e13d92_orig.jpg)
Іменини сьогодні святкують Антон, Антоній.