Адвокат з Тернопільщини допомогла жінці отримати її право на володіння землею
Права щодо володіння земельною ділянкою жительки Тернопільщини були порушені через певні неточності в складеному акті. Цю проблему допомогли усунути у Кременецькому центрі надання безоплатної правової допомоги. Зокрема, адвокат системи БПД допомогла визнати недійсним зазначений акт, як такий, що порушує права особи.
Допущені помилки в державних актах про право власності на земельні ділянки не дають можливості в повній мірі користуватися, володіти та розпоряджатися цими земельними ділянками. В тому числі, таку земельну ділянку неможливо успадкувати та зареєструвати своє право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. А враховуючи те, що з 01.01.2013 року такі державні акти не видаються і новий отримати неможливо, необхідно звертатися до суду про визнання їх недійсними.
Із такою проблемою до місцевого центру звернулося подружжя Б. Оскільки, вони та мати дружини були співвласниками домоволодіння. У 1997 році жителі області розпочали процедуру приватизації земельних ділянок для обслуговування житлового будинку з господарськими будівлями та для ведення підсобного господарства.
Рішенням виконавчого комітету Кременецької міської ради передано у спільну власність та у 1999 році отримано державні акти на право приватної власності на землю.
У 2016 році мати дружини померла і при зверненні до нотаріальної контори про спадкування майна, що належало померлій, було встановлено - в державних актах на право приватної власності на землю допустили описки в щодо площі земельних ділянок.
Порадившись з адвокатом Іриною Медвідь, якого призначив Кременецький місцевий центр з надання БВПД, вирішили підготувати позов про визнання недійсними державних актів на право приватної власності на землю. Рішенням суду позовні вимоги задоволені.
Коментує адвокат Ірина Медвідь:
- Право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Інколи для повноцінного використання права власності на земельну ділянку необхідно скасовувати правовстановлюючий документ, який на перший погляд є законним. Так і сталося з подружжям Б., вважаючи, більше 15 років, що право власності на земельну ділянку біля будинковолодіння є належним чином підтверджено, звернулися до нотаріальної контори з метою спадкування майна померлої матері, однак в процесі спадкування були виявлено помилку, так фактично площа земельної ділянки, яку вони приватизували у 1999 році становить 0,1 га, а згідно з 3 державних актів кожному було виділено по 0,1 га.
Право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, що передбачалося статтею 23 Земельного кодексу України.
Згідно зі статтею 155 Земельного кодексу України, у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.
Фото з відкритих джерел