Аграрій збудував собі мавзолей за три мільйони доларів (Агроновини)
На Чернігівщині в містечку Бобровиця керівник сільгосппідприємства «Земля і воля», Герой України Леонід Яковишин збудував собі мавзолей за 3 мільйони доларів.
Як розповів сам Леонід Яковишин чернігівським журналістам, задум проекту мавзолея належить йому, за основу взяв мавзолей Наполеона. Будівля прикрашена мармуром, золотом, вітражами і розписами.
У мавзолеї будуть встановлені позолочені скульптури Яковишина у 20, 40, 60 та 80 років. Вартість споруди сягає 3 мільйонів доларів. Аграрій очікує, що після його смерті мавзолей буде відкритий для відвідувачів.
Як розповіли місцеві жителі, мавзолей споруджено поблизу будинку, де проживає Яковишин. Будівництво тривало близько десятиліття, нині воно вже на фінальному етапі.
– У нашому містечку є переказ чи навіть легенда, що якийсь священик сказав Леоніду Григоровичу, як тільки завершить роботи, так і завершиться його життя. Тому остаточно мавзолей не добудовують, – розповіла жителька Бобровиці.
Вона вважає, що половина жителів міста, які працюють на підприємстві Яковишина (до 1,5 тисячі осіб плюс їхні родини), ставляться до нього позитивно, хвалять його справи, інша половина, яка незалежна від аграрія, – незадоволені його діями.
– Він робить те, що йому вигідно, з чого має зиск, або що хочеться, – зазначила місцева жителька.
Джерело: www.seeds.org.ua
Погода завдає збитків українським виробникам лікарських рослин
Аномальна весняна погода цьогоріч суттєво вплине на врожай лікарських рослин в Україні.
Зокрема зменшиться кількість ефірної олії, яка накопичується у рослині, пише SEEDS.
Про це розповів Олег Коваленко, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач кафедрою рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету, відповідаючи на запитання журналістів SEEDS, під час вебінару, організованого фондом «ЛАСКА».
– Так, цей рік аномальний і вплине він на показники продуктивності, маси і якості. Зрозуміло, що на сьогоднішній день недостатня кількість сонячної інсоляції призведе до того, що кількість ефірної олії, яка накопичується у рослині, буде менша, порівняно з минулим роком. Це, по-перше.
По-друге, якщо брати по культурам, тут також будуть відмінності. Наприклад, гісоп лікарський ми збирали три рази на рік. У нас на кінець травня-початок червня рослини були уже в фазі цвітіння і підлягали збиранню.
На сьогоднішній день стан рослин – це відростання. Ми вже втратили один збір врожаю. Який він буде по валу, на сьогоднішній день не скажу, – розповідає Олег Коваленко.
Джерело: www.seeds.org.ua
Фото з дописів