Агро-новини 21 червня
Новини аграрного сектору
Німеччина. Шторм завдав фермерам збитків на €30 млн
Найсильніші бурі, що обрушилися на Західну Європу у червні, завдали величезної шкоди врожаю сільгоспкультур у Німеччині, повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти» з посиланням на сайт FreshPlaza.
За словами представників Асоціації фермерів і виноградарів Німеччини, від дощів, граду і ураганного вітру у республіці постраждало близько 87 тис. га полів. Найбільший збиток був нанесений кісточковим садам, плантаціям суниці, виноградникам, а також насадженням капусти, салату, шпинату і буряків. Згідно з попередніми оцінками, збиток оцінюється у €30 млн.
Близько половини німецьких фермерів не можуть розраховувати на компенсацію втрат від стихійних лих. Справа у тому, що до недавнього часу оформлення подібного страхування у Німеччині обкладалося високим податком. У підсумку, на сьогодні, виробники масово змушені просити допомоги у держави у відшкодуванні завданих збитків.
Урожай сої в Україні сягне 5 млн т — експерт
Україна за останні 13 років істотно збільшила обсяги виробництва соєвих бобів з 232 тис. т у 2003 р. до 3,93 млн т у 2015 р., заявив Президент Асоціації виробників і переробників сої в Україні Віктор Тимченко, пише «АПК-інформ».
«Досягнення цього показника стало можливим як за рахунок розширення посівних площ під олійною культурою в Україні, які зросли з 189,6 тис. га у 2003 р. до 2,14 млн га у 2015 р., так і завдяки помітному зростанню її врожайності — у 1,5 рази, 18,4 ц/га », — зазначив експерт.
Також він уточнив, що у період з 2005 до 2015 рр. кількість господарств, що займаються культивуванням сої, зросла в Україні у 2,8 рази — з 3,768 тис. до 10,457 тис., число підприємств-переробників олійної — у 3 рази, з 30 до 90, а потужності переробки збільшилися у 2,5 рази — з 800 тис. до 2 млн т.
АПК може втратити 100 тис. робочих місць
При збільшенні податкового навантаження на АПК, галузь втратить 100 тис. робочих місць. Про це свідчать дані, представлені Аграрною партією України (АПУ) на прес-конференції «Чим закінчиться урядовий саботаж податкової реформи?», пише Аgropolit.com.
Окрім цього, у партії наголошують, що у 1 кварталі цього року падіння виробництва склало 1,7%, у 2015 р. — 4,7%. Також у попередньому році аграрії виробили на 5 млн т зерна менше, ніж у 2014 р.
За словами аграріїв, внаслідок підвищення податків, деякі галузі АПК ризикують зникнути.
«Така галузь, як тваринництво, може зникнути, якщо підприємствам збільшать податки на 1-1,5 млн грн», — вважає голова Переяслав-Хмельницької районної організації Аграрної партії України Юрій Павлушко.
Огляд підготував Орест Сарматський