
“Полеглих Героїв потрібно гідно повертати додому”: історія тернопільського волонтера місії “На щиті”
Найважче – привезти молодого хлопця додому, де плачуть батьки, зізнається Юрій Кулик

“Кожен полеглий захисник має гідно повернутись до рідної домівки”, – вважає тернопільський волонтер місії “На щиті” Юрій Кулик. Він волонтерить вже понад 20 років, а після повномасштабного вторгнення долучився до важливої місії – вшанування пам’яті наших Героїв. Свою історію розповів 26 січня під час благодійного заходу “Історії Героїв, які серед нас”.
Наша команда сформувалась у 2014-му році спершу, як центр допомоги бійцям АТО Тернопільщини. А коли прийшла велика війна, ми знову зібрались і почали організовувати збори та підтримувати армію. А з 2023-го року я став водієм місії «На щиті», — каже Юрій Кулик.
У межах проєкту “На щиті” полеглих воїнів у Тернополі та області везуть колонами автомобілів з прапорами
Найважче для волонтера – привезти молодого хлопця додому, де плачуть батьки.
Бувають моменти, коли дуже складно, адже в цій ситуації я ніяк не можу зарадити, але тримаюсь. Я дякую усім за довіру, адже на ній тримається дуже багато речей. Саме віра у мене багатьох людей і додає мені сил продовжувати цю важливу місію, – зазначає він.
Нагадаємо, у межах місії “На щиті” полеглих воїнів у Тернополі та області везуть колонами автомобілів з прапорами. По дорозі зупиняється транспорт, перехожі та водії клякають на коліна, аби вшанувати Героїв у їх останній дорозі. Юрій Кулик нагадує про правила вшанування супроводу полеглого воїна. Адже важливо не лише допомагати живим, але й пам’ятати загиблих.
Найменше, що можна зробити – це просто зупинитись та віддатии шану Героєві. Не говорити по телефону, не слухати музику, а схилити голову і мовчки провести захисника, – говорить волонтер.
Найголовніше для Юрія Кулика — його команда, адже він переконаний, що саме єднання і спільна робота на перемогу дасть хороший результат.
Читайте також: «На щиті»: як гідно зустрічати загиблих Героїв.
Фото авторки