Ростислав Фук

Атака росіян по енергетичній системі України 22 березня була найбільшою за весь час: голова «Укренерго»

Є обмеження енергопостачання в різних регіонах України, переважно на лівому березі Дніпра

Ранкова атака росіян по енергетичній системі України була найбільшою за весь час, вона характеризується тим, що були застосовані комбіновані засоби ураження. Атака була здійснена по різних регіонах України, по теплових та гідроелектростанціях, а також по магістральних підстанціях, якими управляє «Укренерго». Про це в ефірі «Єдиного телемарафону» розповів голова «Укренерго» Володимир Кудрицький. 

Він також відзначив, що є пошкодження енергетичних об’єктів у багатьох регіонах, особливо, на жаль, дісталося місту Харків, де масштаб пошкоджень більший, ніж у інших регіонах. За словами Володимира Кудрицького ворог цілив в різні об’єкти енергосистеми – генерацію, високовольтні підстанції, підстанції операторів розподілу.

На жаль, є обмеження енергопостачання в різних регіонах України, переважно на лівому березі Дніпра. Підкреслюю, це контрольовані обмеження, щоб система працювала цілісно. Найбільше питань щодо статусу пошкоджень ДніпроГЕС: наразі немає жодних ризиків прориву дамби, статус пошкоджень уточнюється і буде остаточно зрозумілим за кілька годин, – відзначив голова НЕК «Укренерго». 

 Володимир Кудрицький також зауважив, що одразу після відбою тривог почалося встановлення масштабу пошкоджень на всіх об’єктах. 

Підкреслюю, що людей і кваліфікації у нас достатньо для швидкого подолання наслідків віроломної атаки. Ще раз наголошую, енергосистема працює цілісно. Всіх споживачів, всіх українців прошу набратися терпіння і не піддаватися паніці. Це вже ставалося, енергетики працюють і роблять все можливе, щоб енергопостачання у постраждалих регіонах було відновлено у найкоротші терміни», – підсумував Володимир Кудрицький. 

З енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини залучена аварійна допомога для підтримки безпечної роботи енергосистеми

Детальніше про наслідки ранкової атаки у відео: 

Нагадаємо, вранці 22 березня російські війська завдали комбінованого удару по українських містах. В тому числі уламки ворожих обʼєктів впали на територію приватних домогосподарств Тернопільщини. 

Фото Суспільного

Вибір читачів за тиждень

Відео