Близько 500 юнаків планують відправити до армії з Тернопільщини
Близько 500 юнаків планують відправити до лав Збройних сил України з Тернопільської області. Краяни мають шанс потрапити у різні військові частини, окрім тих, що залучені до проведення операції Об'єднаних сил.
Нагадаємо, черговий призов громадян на військову службу у нашій державі триватиме із квітня до кінця червня. Як повідомили у Тернопільській обласній державній адміністрації, вони сподіваються на успішне проведення призовної кампанії.
– Торік під час призову від виконання свого обов’язку відмовлялися одиниці, – каже перший заступник голови обласної держадміністрації Ігор Дем’янчук. – У центрах комплектування також докладали значних зусиль. Як на мене, ми нині маємо створити у суспільстві такий патріотичний настрій, щоб молоді люди не лише із радістю йшли до армії, а й приходили, аби перевірити своє перебування на обліку.
Отже, на строкову військову службу призивають придатних для цього за станом здоров'я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповниться 18 років, і старших осіб, які не досягнули 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
– Усі призовники будуть перебувати у пунктах тимчасової дислокації, – каже т. в. о. військового комісара Тернопільського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Микола Бойко. – Юнаків переправлятимуть у навчальні сектори, де вони здобуватимуть спеціальності, відповідно до своєї освіти. Після чого їх розділять між військовими частинами як в Тернопільській області, так і за її межами.
Також під час брифінгу наголосили про адміністративну відповідальність, за порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військкомату без поважних причин.
– Питання щодо надання відстрочок від призову вирішується на засіданні призовних комісій, – пояснює начальник відділу призову Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, підполковник Юрій Дмитрів. – До уваги беруться документи, які подав сам призовник. Тобто якщо призовник навчається у тому чи іншому закладі чи одружений, має дітей і сам собі вирішує, що він не підлягає черговому призову, мають подавати документи особисто у Територіальний центр комплектування. Їх оформляють і подають на засідання призовної комісії. Лише тоді буде остаточне рішення щодо долі призовника.
Як наголосив Микола Бойко, строковиків до участі у проведенні операції Об'єднаних сил на сході України не залучають.
Довідка. За результатами осіннього призову на Тернопільщині порушили 6 кримінальних справ. Лише в одній справі суд прийняв рішення про обмеження волі. За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військкомату без поважних причин, адміністративна відповідальність становить від 5-ти до 7 неоподаткованих мінімумів, тобто від 85 до 115 грн. За вчинене повторне правопорушення призначають штраф від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів, тобто від 170 до 255 грн. За неприбуття на відправку в Україні передбачили кримінальну відповідальність – до 3-х років позбавлення волі.
Фото з трансляції пресконференції на сторінці Тернопільська обласна державна адміністрація