Ростислав Фук

Боєць з Тернопільщини отримав «Лицарський хрест» від міністра оборони

Роман Середа воює від початку повномасштабного вторгнення

Днями відбулось нагородження військовослужбовців механізованої роти 82 батальйону 105 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. Серед нагороджених – Роман Середа. Він отримав «Лицарський Хрест» від міністра оборони України, повідомляють у пресслужбі громади.

Солдат від початку повномасштабного російського вторгнення проходить службу в складі 82 окремого батальйону. Чоловік відзначився під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Масютівка Куп’янського району Харківської області.

Зранку розпочався масований артилерійський обстріл ворога по всій лінії оборони з одночасним скиданням ворогом боєприпасів з безпілотників. Потім штурмові дії ворога наших позицій, - пригадує гранатометник механізованої роти.

Внаслідок ворожого артилерійського обстрілу Роман отримав контузію. Самостійно надав собі допомогу і продовжив бій.

Через деякий час бронебійна ворожа куля пробила мій бронежилет, чохол в якому знаходились бронеплити порвався на двоє і бронежилет злетів з мене. На «бронику» знаходились підсумок з трьома магазинами, аптечка та два турнікети, кровоспинні також злетіли. Після тривалої стрільби мій автомат заклинив і перестав стріляти, самостійно я його не зміг полагодити тому застосовував все що міг, аби відстрілюватися, – розповідає боєць.

Коли із побратимом побачили, що ворог, в якого була чисельна перевага, практично взяв їх у кільце, а зброя уже була не дієздатною вони прийняли рішення відходити в бік річки Оскіл через болото.

Ми відходили далі, я озирнувся і побачив, що ворожим артилерійським попаданням було знищено бліндаж в якому ми щойно знаходились. Противник продовжував нас переслідувати, але ми їх закидали гранатами при наближенні, що зупинило подальше вороже просування та дало нам змогу перейти впритул до річки. Перепливаючи водойму я допоміг побратиму, він теж був поранений і самотужки не міг переплисти її, бувало тягнув нас обох на дно, але ми перепливли та добралися до позицій Збройних Сил України, – ділиться спогадами Роман.

Фото 105 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ

Вибір читачів за тиждень

Відео