Був людиною енциклопедичних знань: не стало журналіста і краєзнавця з Тернопільщини
Панахида сьогодні, 29 березня, о 18.30 в Тернополі в Домі печалі, похорон завтра, 30 березня, о 10.30 там же
Сьогодні, 29 березня, перестало битися серце надзвичайно доброї людини, письменника, літературознавця, краєзнавця, мудрого друга і наставника, уродженця Теребовлянщини Михайла Ониськіва.
Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив краєзнавець та журналіст Віктор Уніят.
Світлої пам'яті пан Михайло був людиною енциклопедичних знань, яка багатьом допомогла на їхній життєвій дорозі. На жаль, відходять справжні, - йдеться у повідомленні.
Панахида сьогодні, 29 березня, о 18.30 в Тернополі в Домі печалі, похорон завтра, 30 березня, о 10.30 там же.
Михайло Ониськів народився 3 грудня 1941 року в с. Ласківці, нині Тернопільського району Тернопільської області — український краєзнавець, журналіст, літературознавець, громадсько-політичний діяч. Член НСЖУ (1966), член ВУСК (2000). Заслужений журналіст України (2017).
У 1991 — співзасновник і перший головний редактор журналу «Тернопіль», 1992 — співзасновник газети «Русалка Дністрова» (м. Тернопіль). У 1994—1998 — головний редактор видавництва «Збруч» (м. Тернопіль). Згодом — референт ректора і прескур'єр Тернопільського фінансово-економічного інституту (нині Західноукраїнський національний університет).
Член редакційної колегії енциклопедичного видання «Тернопільщина. Історія міст і сіл».
Має на рахунку понад три тисячі різножанрових, у тому числі наукових, публікацій у книгах, збірниках, журналах, у районній, обласній і всеукраїнській періодиці.
Нагороди:
- Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Братів Богдана та Левка Лепких (2000)
- Тернопільська обласна премія імені Петра Медведика в галузі краєзнавства (2011)
- лауреат обласного конкурсу «Людина року-2011».
- орден князя Костянтина Острозького (2014) — за краєзнавчі дослідження[2]
- обласна премія в галузі культури в номінації «Краєзнавство — імені Петра Медведика» — за видання енциклопедичного тритомника «Тернопільщина. Історія міст і сіл».
Світлина Миколи Василечка