Тетяна Бакай

«Це орієнтовно, як декілька стадіонів»: понад 6 га маскувальних сіток сплели тернопільські студенти за 10 років волонтерства (відео)

До плетіння маскувальних сіток на історичному факультеті педуніверситету також долучаються вимушені переселенці та небайдужі тернополяни 

Понад 10 років студенти історичного факультету Тернопільського педуніверситету активно волонтерять та допомагають нашим захисникам. Спільними зусиллями вони передають на фронт дрони, техніку, а основною їх справою є плетіння маскувальних сіток. За час своєї діяльності студенти передали військовим понад півтори тисячі таких сіток, загальна площа яких понад 6 гектарів. 

Це, орієнтовно, як декілька тернопільських стадіонів, – зазначає декан історичного факультету ТНПУ Володимир Кіцак. 

Основу для плетіння сіток волонтери купують за донати. Тканину приносять небайдужі тернополяни та віддають місцеві виробництва. Залежно від пори року іноді тканину доводиться фарбувати. 

Я сам підбираю фарби, вони пастельні. Зараз вони коричневі, кольору гнилої соломи, старого листя. І також додаємо на сітку білі стрічки, адже якщо подивитись на вулицю, то зима виглядає саме так: поєднання білого та коричневого. До того ж наша зима дуже відрізняється від зими на Півдні, – каже Володимир Кіцак. 

 Долучаються до плетіння маскувальних сіток у педуніверситеті також вимушені переселенці та небайдужі тернополяни. Хтось нарізає тканину, хтось плете сітку — кожен виконує усе з задоволенням та розумінням важливості цієї справи. 

Я сюди почав приходити у жовтні. Мотивує мене розуміння, що ми допомагаємо ЗСУ, нашим воїнам та долучаємось маленькою частинкою до Перемоги. Також мені дуже подобається середовище, адже тут збирається чимало однодумців і ми в сімейній атмосфері спілкуємось, – каже першокурсник Ігор Гоч.

Навчитись плести сітку не важко, головне бажання, кажуть студенти. 

Раніше я ніколи таким не займалась, бо не було великого інтересу, хоч і розуміла важливість справи. Однак потім сюди почали ходити мої однокурсники, було весело разом проводити час. Ми говоримо, робимо добру справу і відкриваємось по-новому один для одного, — додає першокурсниця  Ганна Гамбровська. 

Загалом за день активної роботи можна сплести дві сітки. Передають їх у ті бригади, від яких надходять запити, а це майже на усі напрямки на лінії фронту. Мотивує волонтерів вдячність захисників та бажання наближати Перемогу. Долучитись до цієї доброї справи можуть усі охочі у різні способи. Можна задонатити на придбання матеріалів чи принести тканину, а можна прийти плести сітку. Волонтери збираються у корпусі історичного факультету у Тернополі з 8-ї ранку до 16-ї щодня крім вихідних. 

Зробити донат можна на карту: 4149499070605058

Читайте також: Окопні свічки, маскувальні сітки та кікімори: як Тернопільський медуніверситет активно волонтерить

Фото, відео Руслана Жирова 

Вибір читачів за тиждень

Відео