Ростислав Фук

Чоловіки, у яких народилася третя дитина, тепер можуть демобілізуватися

За законопроєкт проголосував 331 народний депутат

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №7678 - віднесення до підстав звільнення з військової служби наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років, пише Укрінформ.

За це рішення проголосував 331 народний депутат. Відтак, чоловіки, в яких з'явилася третя дитина, мають право на демобілізацію.

Як повідомив автор законопроєкту - депутат Олексій Гончаренко у фейсбуці, закон передбачає, що батьки, у яких третя дитина народилася під час військової служби, мають право на демобілізацію.

Ті чоловіки, які мають трьох дітей – не підлягають мобілізації. Але якщо батько вступив до лав ЗСУ, а третя дитина народилася вже після цього – він не мав шансів на демобілізацію, - каже він.

У перші дні повномасштабного вторгнення багатодітні чоловіки були мобілізовані до лав ЗСУ. Вони мали право призиватись за власним бажанням, але на практиці це працювало не усюди.

Тому я запропонував додати до закону ще одну причину для звільнення з військової служби під час воєнного стану – наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років. Тож, якщо дитина народилась вже під час служби, то військовий матиме право на демобілізацію, – каже Олексій Гончаренко.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео