Чортківський лікар-епідеміолог: «Завершується перша хвиля пандемії, у лікарнях нарешті з’явились вільні ліжка»

84main-c4ef9c64db6a5b8f8df159bb76f87139

З кожним днем в Україні зменшується кількість хворих на Ковід та кількість проведених ПЛР-тестів. Про те, з чим пов’язана така статистика та чи можна говорити про завершення епідемії розповів лікар-епідеміолог із Чорткова Олег Голінатий.

- Говорити про цілковите завершення епідемії коронавірусної інфекції ще зарано. Так, зараз ми спостерігаємо зменшення кількості хворих  на Covid-19 – це так званий спад епідпроцесу. Також щодня в лабораторії потрапляє все менше зразків ПЛР-тестів. Місяць тому ми щодня забирали по 70-100 мазків на виявлення вірусу, то станом на сьогодні не завжди є 30.

Про спад епідемії також свідчить кількість госпіталізованих. У лікарнях, що приймають хворих на Ковід з’явилися вільні ліжка, чого минулого місяця не було. Можна припустити, що в Україні зараз завершується перша хвиля епідемії. Люди направду стали обережніші, дотримуються маскового режиму, намагаються уникати зайвих контактів. Проте, ми все ж очікуємо зростання кількості хворих після новорічних та Різдвяних свят. Все ж багато хто знехтує рекомендаціями МОЗ та святкуватиме у великих компаніях.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео