Ілона Хомів

Чудотворне місце на Тернопільщині збирає прочан зі всієї області (фото)

Згідно з переказами, у другій половині XIX століття місцевому дідичу біля джерела з'явилася Богородиця. Згодом на цьому місце звели храм, а до чудотворної ікони Діви Марії почали з’їжджатися віряни 

Віряни з різних куточків області та заходу України щороку приїжджають до відпустового місця Бучацької єпархії УГКЦ у селі Савелівка на Чортківщині. Прочани поспішають пригорнутися до чудотворної ікони, принести до її стіп тривоги і жалі, радості і молитви вдячності, просити заступництва і духовного спокою. Історію цього святого місця розповів Терену адміністратор відпустового місця Савелівка отець Степан. 

Нині чудотворна ікона Савелівської Богородиці знаходиться в парафіяльному храмі Преображення Господа нашого Ісуса Христа на горі Тавор у селі Савелівка Монастирської громади на Чортківщині.

У другій половині XIX ст. у лісі при дорозі, яка вела з с. Ковалівка до с. Савалуски (тепер с. Савелівка), місцевий дідич побачив на дубі біля джерельця сяйво, в контурах якого виднілося зображення Пресвятої Богородиці. З того часу там почали відбуватися численні чудесні зцілення та велелюдні відступи при чудотворній іконі. У 1873 р. Папа Пій IX проголосив Савалуски відпустовим місцем, – розповідає священник. 

На свято Спаса 18-19 серпня у Савелівці проводять щорічну прощу

На кошти, які залишив дідич, якому зʼявилися Пречиста, місцеві жителі побудували церкву Преображення Господа нашого Ісуса Христа у селі Савелівка. Саме в ній дідич і помістив ікону Богородиці, яка була намальована по його опису. З того часу селян не покидала ідея побудови Хресної Дороги від джерела до церкви.

У 1989 р. на місці джерела збудували маленьку капличку і встановили хрест. У 2003 році церковний комітет парафіяльного храму св. Івана Хрестителя зумів згуртувати громаду села, яка під керівництвом пароха о. Олега Червака розпочала побудову Хресної Дороги і  завершила у 2004 році, – розповідає отець Степан. 

Напередодні Великодня у Савелівці відбулася Хресна дорога

З кожним роком Хресну Дорогу  почали вдосконалювати та добудовувати.

У першу неділю травня 2004 р. було освячено копію образу, який виготовили з оригіналу. Цю ікону передавали від церкви до церкви деканату. 

До слова, щороку на Спаса 18-19 серпня відбуваються прощі до Савелівської Богородиці на горі «Тавор» в наміренні «За мир і спокій в Україні та за припинення війни». Напередодні Великодня тут зібралися віряни, щоб помолитися під час Хресної дороги.  

Фото з фейсбук-сторінок Савелівка та отця Володимира Заболотного

Вибір читачів за тиждень

Відео