Орест Сарматський

Чи знайдуть жителі Тернопільщини хоча б один із 7 найбільш легендарних скарбів України? (фото)

фото01 (Copy)

Визначено ТОП-7 найбільш відомих незнайдених скарбів України

З підручників історії України можна знайти безліч цікавих і незвичайних фактів з життя окремих видатних особистостей, повідомляють ЗМІ.

Наприклад, мало хто каже про те, що Сагайдачний і Хмельницький були одними з найбагатших людей свого часу. Як і мало хто знає, що сам Шведський король позичав грошей в Івана Мазепи. І що, коли повернути зараз гроші гетьмана Павла Полуботка з англійського банку громадянам України, то на кожного жителя припало б не багато, не мало, а аж по цілих 38 кг золота!.. Де ж вони, ці легендарні скарби?

Скарби гетьмана Павла Полуботка.

 

pavlo_polubotok (Copy)
pavlo_polubotok (Copy)

Перше місце займають воістину легендарні скарби в історії України. Те, що ці скарби не міф, а реальність, вже давно доведено. Прийшовши до влади, новий гетьман затіяв небезпечну хитру гру з царем за політичні свободи. Дізнавшись про це, цар наказав схопити Полуботка та ув’язнити на Соловках. Як би там не було, але гетьман, так нічого і не розповівши, помер від отриманих ран у стінах в’язниці.

Але коли влада прийшла конфісковувати його майно – вони не знайшли жодної цінної речі! Документи свідчать, що передбачивши події, гетьман переправив велику частину своїх багатств в Англію, де не просто їх заховав, а розмістив під відсотки в одному з банків. Все ж, ще декілька частин від скарбів залишилися в Україні. Деякі історики вважають, що ті, досі заховані десь в околицях Глухова скарби зберігаються у колишньій резиденції Полуботка. Про ці скарби багато говорили. Вони часто ставали предметом суперечок дипломатів. Ще б пак! Адже під час

підрахунку самих скарбів та відсотків , що набігли – виходить не багато, не мало – а цілих 38 кг на кожного жителя нашої країни. На жаль, з політичних мотивів Радянська влада в липні 1986 року заявила, що не має жодних претензій до англійської сторони і не претендує ні на копійку гетьманського скарбу…

Скарби гетьмана Петра Сагайдачного

sagaidachnij (Copy)
sagaidachnij (Copy)

Без перебільшення Сагайдачний – один з найвідоміших гетьманів України. Удача завжди ходила десь поруч з ним. Практично всі його походи закінчувалися успіхом. Як показала історія – він був ще й одним з найбагатших людей того часу. Вже перший морський похід Сагайдачного в 1606 році зробив його багатим. Одних тільки грошей було зібрано близько 180 тисяч злотих, не кажучи вже про незліченну кількість тюків товарів, вивезених від турків. Навіть передмістя Стамбула були захоплені і розорені військами гетьмана. Десятки тисяч невільників з України звільняв він в кожному зі своїх походів. І з кожного повертався героєм, привозячи з собою тонни різного товару і, звичайно ж, купи золота.

Життя Сагайдачного було повне несподіванок і сюрпризів долі, але все ж вважають, що незліченні багатства залишилися після його смерті. На жаль документальних джерел про те, кому дісталися скарби Сагайдачного після його смерті не виявлено. Це так і залишається таємницею за сімома замками...

Бібліотека Ярослава Мудрого

 

yaroslav_mudrii (Copy)
yaroslav_mudrii (Copy)

Безліч джерел хоч і побічно, але говорить про те, що бібліотека-таки була і просто безслідно зникнути вона теж не могла. У чому ж загадка Ярослава Мудрого?

За одними джерелами, бібліотека налічувала  величезну кількість книг. Кажуть, сам князь Ярослав дуже любив читати. До того ж, практично всі подарунки тих часів, крім усього іншого, включали розкішні рукописні книги зі всієї Європи. Факт того, що бібліотека згоріла під час татаро-монгольської навали теж не підтверджений.

Враховуючи, що бібліотечною справою споконвіку займалися ченці, то і шукати літописи потрібно десь у монастирях. Прихильники однієї з версій практично достовірно впевнені, що книги досі таяться в підзмеллях Межигірського монастиря під суворою обітницею мовчання.

Клейноди Данила Галицького

korona_daniila_galickogo (Copy)
korona_daniila_galickogo (Copy)

Корона Данила Галицького (точна копія папської корони) кіпетр, держава і корона ставали неодноразово об’єктами обговорення західних ЗМІ. І правда, адже вони мають особливу цінність. Що й казати: адже одна тільки корона – це єдиний у світовій історії знак верховної влади отриманий православним князем від римського католицького престолу Святого Петра. Ніяких припущень про їх існування так і не має.

Скарби гетьмана Богдана Хмельницького

 

bogdan_hmelnickii (Copy)
bogdan_hmelnickii (Copy)

Ореолом таємничості покрита ця особистість в українській історії. Багато чого досі оповите таємницею в його біографії. Хто він насправді? Які його справжні цілі?

Удача сприяла йому на всьому шляху. Тисячі таллерів, запасів і товарів звозили з різних міст для Хмельницького. Величезні цінності з численних шляхетських маєтків і замків прямували в Київ, Чигирин і в Суботів, садибу гетьмана.

Цікава історія з його дружиною Мотроною. Колишня дружина підстарости Чаплинського схоже і далі підтримувала контакти з колишнім. Так в 1651 році було перехоплено лист, в якому Данило Чаплинський радив закопати Мотроні всі гетьманські скарби, а самого Хмельницького отруїти. Як би там не було, але частина скарбів вона все ж приховала. Успішно вивідавши де Мотрона сховала скарби чоловіка, її і ще кількох попрічників поспішно стратили. Але все ж багато хто вважає, що хитра жінка залишила про запас для себе кілька діжок золота, сподіваючись на милість Хмельницького…

Багато істориків сходяться на думці про те, що скарби Хмельницького таяться в підземеллях Чигиринської фортеці. А враховуючи той факт, що в 1678 році вона була підірвана (тобто всього через 20 років після смерті гетьмана), залишається надія, що шукачі скарбів не встигли дістатися до головної скарбниці великого гетьмана ...

Мільйони Фальц-Фейна

 

photo2
photo2

Його називають «овечим королем». Саме він заснував заповідник Асканія-Нова. Його методи ведення господарства вилилися в усьому відомі Олешківські піски на півдні України (це найбільша пустеля на території Європи). Чого тільки коштує його колишня садиба – зараз це заповідник “Асканія Нова”… Його спадкоємці – відомі люди у верхах уряду Ліхтенштейну.

Хто ж він насправді? Залишається тільки здогадуватися скільки грошей зберігалося в маєтку легендарної родини. Історія говорить тільки про те, що скарби, які ще за тиждень до революції 1918 року зберігалися в підвалах, таємниче зникли з приходом отаманів. Що це: ретельний задум чи прогалини в історії?

Скарби Івана Мазепи

 

ivan_mazepa (Copy)
ivan_mazepa (Copy)

Останнім, але одним з найбільш неоднозначних в списку легендарних скарбів України виступає фігура гетьмана Івана Мазепи. Москва досі вважає його зрадником, українці називають героєм, а в Швеції і зараз святкуються річниці Мазепи. Як би там не було, але Мазепа залишився в історії України і всієї Східної Європи легендарною особистістю. До того ж ще й казково багатою.

Його добре знали і в палаці Російського імператора і в палатах Шведського короля, він відмінно себе зарекомендував і в Польщі і в Молдові. Його завжди багато і з багатьма пов’язувало. Але ніколи не можна було точно сказати, про що думає гетьман у цей момент.

Всього за своє життя Мазепа отримав не один орден і заслуги, але що примітно, що жодного з них так і не було виявлено… Реальна вартість цих речей зараз може оцінюється в сотні тисяч доларів кожна.

Де вони заховані? Тільки в Україні резиденцій у Мазепи було цілих чотири. Кажуть тільки в Батурині у гетьмана зберігалися незліченні скарби. Про те де вони зараз ламають голову не тільки історики, а й сотні шукачів скарбів. Епоха української золотої лихоманки кінця XIX – початку XX століття хоч і закінчилася, але залишила свій слід в серцях небайдужих …

Фото – відкриті джерела

Вибір читачів за тиждень

Відео