Дарія Шевченко

Ціни на молодий столовий буряк рекордно зросли

У деяких магазинах вартість молодого буряка за кілограм сягає 75 гривень за кг

Цього року молодий буряк з’явився на прилавках магазинів на місяць пізніше – не у середині травня, як зазвичай, а у середині червня. Це зумовлено тимчасовою окупацією південних регіонів країни. Тому і ціни на цей продукт значно вищі – подекуди у 3 рази, пише agronews.ua.

Так, на тернопільських ринках та магазинах ціна за кілограм молодого буряка становить в середньому від 55 до 75 гривень.

У зв’язку з військовими діями на території України, нинішній сезон столових буряків розпочався на місяць пізніше, ніж роком раніше, а стартові ціни на перші оптові партії буряків нового врожаю з українських господарств озвучуються на рівні 30-40 грн за кілограм ($1,03-1,37/кг), що в середньому у 3 рази дорожче, ніж на перші партії цього коренеплоду минулого року, – зазначають аналітики порталу EastFruit.

Наразі пропозиція буряку залишається обмеженою. Херсонщина, що є лідером з виробництва раннього коренеплоду, окупована. Основними виробниками ранніх овочів в Україні сьогодні є західні області та Закарпаття, обсяги пропозиції ранніх коренеплодів на ринку поступово збільшуватимуться, але не такими темпами як минулого сезону, вважають аналітики.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео