Тетяна Бакай

Депутати облради просять Президента присвоїти Любомиру Крупі звання «Герой України» (посмертно) 

Історик, освітянин, громадсько-політичний діяч, депутат облради, кулеметник з Тернопільщини Любомир Крупа загинув понад рік тому у запеклому бою з окупантами на Харківщині. Світла і вічна пам’ять

Звернення до Президента про присвоєння звання «Герой України» (посмертно) військовослужбовцю з Тернопільщини Любомиру Крупі направили депутати Тернопільської облради під час 7 сесії 4 липня. Любомир Крупа був депутатом облради, істориком, педагогом, культурно-політичним діячем. Він став на захист України з перших днів повномасштабної війни, служив кулеметником 105-ї окремої бригади тероборони. У березні 2023 загинув у запеклому бою з окупантами на Харківщині.

Звернення до Президента України про присвоєння Любомиру Крупі звання «Герой України» (посмертно)

Любомир Крупа походив з сім'ї патріотів – син письменника Левка Крупи та громадської діячки, мовознавиці Марії Крупи. Як розповідають його друзі та соратники, він був доброю та світлою людиною, інтелігентом, інтелектуалом. Він викладав історію, збирав інформацію про діяльність ОУН-УПА, досліджував археологічні памʼятки Черняхівської культури, був першим головою студентського товариства «Обереги», членом «Вертепу». На кожній посаді, яку обіймав, він старався якомога більше зробити для України. 

Зазначимо, що 27 червня під час першого пленарного засідання 7-ї сесії Тернопільської облради Любомиру Крупі присвоїли почесну відзнаку голови Тернопільської облради – нагрудний знак «За особливий внесок у розвиток Тернопільщини та України». Її вручили дружині Героя Ірині Крупі. Також воїну присвоїли звання «Почесний громадянин Тернопільської області» посмертно. 

Любомир Крупа став на захист України з перших днів повномасштабної війни

Нагадаємо,  через рік після загибелі Любомира Крупи у Тернополі представили його книгу «Вплив митрополита Андрея Шептицького на суспільне і культурно-просвітницьке життя в Галичині кінця ХІХ — першої половини ХХ століття».  Цю монографію зробили на основі його кандидатської дисертації з однойменною назвою.

Читайте також: «Жив для України, помер за Україну»: у Тернополі вшанували пам’ять Героя Любомира Крупи.

Фото Терену та з архіву Ірини Крупи

Вибір читачів за тиждень

Відео