«Дерево життя» Олесі Гудими побувало на найбільшому книжковому ярмарку світу

14469632_1254786981239224_6206691953497130122_n

Олеся Гудима — знана у Тернополі та далеко за його межами художниця. А нещодавно вона завоювала ще одну, нову для себе нішу, і зробила це гучно. Адже на найбільшому в світі книжковому ярмарку у Франкфурті серед інших представили і листівку з репродукцією роботи Олесі Гудими «Дерево життя», яку випустив фонд «Добра листівка».

Картини Олесі Гудими вже ставали ілюстраціями до книжок сучасних українських письменників, а «Дерево життя» — перша робота, яка стала листівкою, пише «Погляд».

— Листівку з моєю картиною для представлення на українському стенді в Німеччині обрала засновниця фонду «Добра листівка» Лілія Омельяненко. Всі кошти з продажу листівок йдуть на лікування хворих діток.

Художниця розповідає, що «Дерево життя» для неї особлива:

— Ця картина символізує долю українського народу, його процвітання у вічності. Кольори для роботи обирала незвичні. Крім того, застосувала специфічну техніку — нашаровувала фарбу не мазками, як то прийнято, а тоненькими ниточками. Це дуже клопітка праця, але вартує витраченого часу та зусиль — завдяки ній «Дерево життя» стало схожим на вишиванку, а саме вона споконвіку несе в собі наші давні символи та знаки. Картина «Дерево життя» із «Казкової серії». Нині ця робота у приватній колекції в Україні, інші з цієї серії теж розійшлися світом.

Нині художниця працює над серією картин на вірші відомих українських поетів.

— Для мене важливо передати звук у зображенні, показати те, що уявляла в дитинстві, коли чула «А я у гай ходила…» чи «Ніч яка місячна…» Ця серія буде дуже особлива та інтимна, адже беруся за малювання тільки тих віршів, які викликають трепет душі. Згодом планую випустити книжку із цими малюнками, — розповідає тернополянка.

Вибір читачів за тиждень

Відео