Божена Волинець

До уваги тернополян: національна служба здоров’я України планує розширити перелік безкоштовних медичних послуг

148403-1_large (Copy)

Національна служба здоров'я (НСЗУ) планує розширити спектр меддопомоги, яку пацієнти можуть отримати в лікарнях безоплатно. У програму медгарантій на 2022 рік додали 33 мільярди гривень.

Про це розповіли директорка департаменту комунікацій НСЗУ Лілія Гудзь та заступниця голови НСЗУ Тетяна Бойко, зазначає Громадське.

Так, у 2022 році на Програму медичних гарантій (ПМГ) з держбюджету виділили 157,3 мільярда гривень це найбільша сума з початку реформи фінансування системи охорони здоров’я.

Наступного року планується розширити перелік медпослуг, які українці можуть отримати безоплатно. Зокрема, розшириться програма «Доступні ліки».

НСЗУ пропонує включити до неї препарати для лікування хвороби Паркінсона та хронічного обструктивного захворювання легень. Пацієнти зможуть отримати електронний рецепт на такі ліки та забрати їх безоплатно в аптеці.

Також серед запропонованих нововведень 2022 року — стаціонарозамінні форми лікування. У НСЗУ планують ввести послугу «хірургія одного дня», коли після нескладної операції пацієнт зможе того самого дня повернутися додому.

Це стосуватиметься лише зафіксованого переліку невеликих хірургічних втручань, після яких не потребується стаціонарне лікування.

- Це робиться для того, щоб лікарня не тримала людину більше, ніж потрібно, а робила втручання, отримувала за це кошти й відпускала людину додому, якщо з нею все гаразд, сказала Лілія Гудзь.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео