Орест Сарматський

Думка: вирощування екзотичних плодів поки є бонусом, а не бізнесом (Агроновини)

екзотичні плоди

Вирощувати екзотичні фрукти та овочі в Україні реально, але не під існуючі кредити.

Про це в коментарі AgroPortal.ua повідомив фермер Андрій Труш.

Чоловік разом із родиною має майже 30 видів адаптованих екзотичних рослин, продукованих в Україні з нуля. Серед них — банани, цитрусові, кавові дерева, інжир, гранат, папайя, ківі. Ростуть вони у вегетарії, побудованому за голландською технологією.

- Ми займаємося переважно вирощуванням декоративних саджанців, а їхні плоди — це додатковий бонус, приємний побічний ефект. У нас 99% рослин плодоносять. Приміром, мій батько винайшов сорт персиків, який витримує до -35°C. Одне деревце, яке вміщається на метрі квадратному, дає 50-70 кг урожаю. Лимони — по півкілограма кожен ростуть. Папайя чудово родить. Також 100 кг бананів цьогоріч зібрали, — зазначає він.

Труш розповідає, що на фермі також займаються органічними помідорами.

Однак ресторани та заклади харчування купляють їх рідко. Надають перевагу вдвічі дешевшим, звичайним овочам.

- Я б хотів забезпечувати бананами, наприклад, український ринок, але в мене для цього немає коштів. Щоб заточувати екзотику під плодоношення, потрібні мільйони доларів та кілометрові теплиці, дешеві кредити, словом, дуже «довгі» кошти. І навіть за таких умов для рентабельності доведеться обирати щось одне: фрукт чи овоч, — зазначає він.

Також додає, що дуже легко адаптувати до наших умов інжир, гранат, ківі. Їх можна вирощувати в доморощених неопалюваних теплицях.

- Саджанці можу вирощувати на шести сотках, а от для фруктів потрібно значно більше місця. Я хотів би більше працювати на відкритому ґрунті, — підсумував він.

Аграрії з початку року отримали майже 3 млрд грн дотацій

Українським сільгоспвиробникам у 2019 р. перераховано 2,84 млрд грн державної підтримки за напрямами: розвиток фермерства, тваринництва, садівництва, компенсація за залученими кредитами та компенсація за закуплену сільгосптехніку і обладнання.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

За програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» фермерам нараховано 126,1 млн грн за липень-вересень 2019 року (інформація підготовлена на основі реєстрів, отриманих від уповноважених банків та Укрдержфонду).

земля гроші
земля гроші

За вересень-листопад 2019 року сплачено 382 млн грн 1000 суб'єктам господарювання за програмою «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)»

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео