Ексклюзивні ляльки були у Тернополі

divky-020-1-678x381

Нещодавно в обласному краєзнавчому музеї майстриня з Тернополя Галина Павлівна Китай представила експозицію ляльок-мотанок і провела майстер-клас. Вона подарувала цьому музеєві серію з 24 ляльок.

Після роботи заспокоювалася вишивкою

 Галина  Китай народилася 7 червня 1946 року в Узбекистані в місті Бухара у сім’ї росіянина та українки. Закінчила Тернопільський медичний інститут. Разом з чоловіком понад 10 років працювала лікарем, а згодом – головним лікарем у Золотому Потоці Бучацького району, пише svoboda.te.ua.

Опісля родина медиків переїхала до Тернополя. Її чоловік, Євген Іванович Китай, чимало років працював в обласному шкірвендиспансері. А Галина Павлівна Китай – інфекціоністом.

Як розповіла Галина Павлівна, роботу свою вона дуже любила, але й виснажувалася. Тому вечорами, щоб зняти напруження, бралася за вишивання. Це мистецтво перейняла від мами-полтавчанки.

Чільне місце у її творчості посіли вишиті картини. Нині їх у доробку – 50. Роздарувала кілька, а решта висять вдома. Каже, що від тих картин сили набирається та позитивної енергії.

divky-024-768x1024
divky-024-768x1024

Ляльки-мотанки мають чимало секретів…

Пані Галина  виготовляє ляльки–мотанки, щоб ті приносили щастя в хату, були оберегами оселі і родини.

Якось потрапила їй на очі книга про ляльки-мотанки. Відтоді  Галина Китай почала цікавитися цим видом творчості і відкрила чимало цікавого.

Такі ляльки мають дуже сильну енергетику. Мотаєш  ляльці одежини і замовляєш на щастя, на долю, на здійснення бажання. І все можна отримати, переконана майстриня.  Адже ляльки-мотанки – справжні чарівниці людських доль. З ними легко фантазувати. Хочеш – зроби принцесу, хочеш – королівну, або княгиню, домовика, багача, бідняка, астронома, фею тощо. Саме такі різноманітні персонажі і є у колекції Галини Китай.

Вона каже, що ляльки-мотанки можуть мати не лише  позитивну енергетику, а  і негативну –  бути запрограмованими на розлучення, втрату.

Загалом ляльці-мотанці понад 5 тисяч років. Вона зустрічається у культурах різних країн світу.

Ляльки-мотанки наділені енергією космосу. Варто пам’ятати, що у  них буває і добре, і зле начало.

Пані Галина знає кілька містичних історій, які траплялися з її ляльками-мотанками, а також з тими, хто їх отримував у подарунок. Так, вона переконана, що довга коса ляльки-мотанки здатна подарувати жіноче щастя, спеціальна молитва – щастя дітонародження.

А нещодавно лялька-дюймовочка, що вмістилася на долоні в однієї зі знайомих пані Галини, допомогла тій  дуже легко перетнути кордон.

– Я, як лікар, людина реалістична, – каже пані Галина, – але інколи, коли чую від власниць ляльок-мотанок дивовижні історії про зустріч із коханням або про несподіване везіння, й сама починаю вірити у містику. Хоча секрет, мабуть, простий: важливо мати ляльку-мотанку як оберіг або зроблену власноруч, або виготовлену хорошою людиною з побажаннями щастя, добра та любові.

Галина ВАНДЗЕЛЯК

Фото автора

Вибір читачів за тиждень

Відео