Оксана Мацьопа

Експеримент на безбар'єрність провели в райцентрі на Тернопільщині

Учасники експерименту переміщуючись на кріслах колісних змогли на власному досвіді відчути усі труднощі, пов’язані з відсутністю доступності міської інфраструктури для маломобільних груп населення

У Чорткові відбувся соціальний експеримент, мета якого — привернути увагу до проблеми доступності міського простору для маломобільних груп населення. Про це повідомили у Чортківській міській раді.

Це не була акція «для галочки». Мета – щоб кожен учасник на власному досвіді відчув, що таке бар'єрність. Духовні наставники різних конфесій, депутати, працівники міської ради, представники «Карітасу» та служби зайнятості долучилися до ініціативи і вирушили по маршруту, - зазначили у міській раді

Маршрут проклали від приміщення міської ради через вулицю Шевченка до парку, де нещодавно були знижені тротуари та прибрані водостоки для покращення доступності. Проте на зворотному шляху учасники стикнулися з численними труднощами.

Відсутність понижень, замкнені пандуси та бар’єри перед магазинами і аптеками унеможливили доступ до цих закладів. Жоден учасник не зміг потрапити до аптек чи магазинів, що, згідно з законом, повинні бути доступними для людей з інвалідністю.

Цей експеримент показав, що проблема безбар’єрності — це не просто незручності, а порушення прав людини. Люди з інвалідністю, літні особи, мами з дитячими візочками змушені відмовлятись від базових послуг через відсутність доступу.

Відсутність понижень, водостічні решітки, бар’єри перед магазинами й аптеками — це лише частина проблем. Учасники не змогли потрапити до жодної аптеки чи магазину. Пандуси й підйомники були замкнені або зафіксовані болтами. І це попри те, що аптеки за законом зобов’язані бути доступними для маломобільних груп населення, — йдеться у повідомленні.

Фото: Чортківська міська рада

Вибір читачів за тиждень

Відео