Ростислав Фук

Експерти прогнозують в Україні хороший урожай суниці

За оцінками спеціалістів, у сегменті садової суниці очікувати зміну негативних цінових тенденцій найближчим часом наразі підстав немає

Тепла погода та відсутність заморозків на початку травня сприятимуть більшій пропозиції на садову суницю. Однак прогнозують проблеми з дешевою сировиною для заморожування, адже значна частка сировини вирощувалася на території окупованої Херсонщини. Про це повідомляє, пише  agronews.ua.

Експерти зазначають, що головними споживачами першої української суниці з теплиць тимчасово окупованої Херсонської області стали жителі  такого ж окупованого Криму та південних областей росії.

«Ситуація у сегменті суниці в Україні кардинально почала змінюватись ще з початку поточного тижня, –  йдеться в повідомленні – Сонячна тепла погода сприяла дозріванню ягід у тунельних теплицях й на плантаціях, попередньо вкритих агроволокном у Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях. Вже ближче до завершення звітного періоду пропозиція суниці у всіх регіонах України суттєво зросла. Гарантувати реалізацію усіх наявних обсягів ягоди продавці могли тільки за умов поступового зниження відпускних цін, які за результатами поточного тижня зменшились більше ніж на третину від показників минулого періоду».

За оцінками спеціалістів, у сегменті садової суниці очікувати зміну негативних цінових тенденцій найближчим часом наразі підстав немає.

«Практично по усій території України спостерігається тепла сонячна погода, що тільки сприятиме більш активному дозріванню врожаю ягід у відкритому ґрунті, – кажуть експерти. – Ще одним важливим додатковим фактором на підтримку подальшого збільшення пропозиції місцевої суниці на ринку експерти вважають відсутність нічних заморозків, які раніше традиційно фіксувались у перших числах травня – саме під час активного цвітіння суниці садової, що вирощується у відкритому ґрунті».

Експерти прогнозують, що головною проблемою у сегменті суниці в Україні в цьому сезоні є забезпечення переробних підприємств сировиною за помірними цінами, оскільки суттєва частка цих ягід також вирощується у господарствах на території нині окупованої Херсонській області.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео