Дарія Шевченко

Експерти розповіли, чи зміняться ціни на соняшникову олію

На сьогодні в Україні 1 літр соняшникової олії вартує від 60 до 70 гривень

Стрімкого підвищення цін на соняшникову олію в Україні фахівці не прогнозують. Ба, більше, говорять про ймовірне зниження вартості на продукт, але це мало позначиться на роздрібній ціні. Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак та голова Економічного дискусійного клубу Олег Пензін, пише agronews.ua.

На сьогодні 1 літр олії в Україні коштує від 60 грн до 70 грн. За словами експертів, стрімке подорожчання цього продукту в 2021 році було пов’язане з відкритим ринком, через що вартість встановлювалася за експортною ціною. Зараз ринок повністю закритий, тому ціна залишається без змін.

Швидше за все, ціна падати не буде, а протримається на рівні собівартості виробництва. Також буде зменшуватись обсяг виробництва соняшникової олії, а частина заводів – закриються, – пояснив Олег Пензін.

Разом з тим існує варіант заміни соняшникової олії на соєву, пальмову та рапсову олії. Однак у цьому випадку якість продуктів буде гіршою.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео