Ростислав Фук

Експерти розповіли, як посадити та виростити магнолію в нашому кліматі

Висаджувати магнолію краще навесні, щоб за літо рослина зміцніла і легко перенесла зиму

Вважається, що магнолія росте в теплому кліматі, тому не кожен ризикне посадити цю рослину. Насправді її можна вирощувати і в Україні, вона добре приживається, головне – обрати правильний сорт і дотримуватися правил вирощування, пише ТСН.

Сорти магнолії для вирощування в Україні

Фахівці рекомендують саджати гібридні сорти рослини. Основні переваги гібридних форм – це хороша зимостійкість саджанців, тривале цвітіння, адже бутони відкриваються не всі одразу, а послідовно. Компактна форма кущів дозволяє вирощувати саджанці магнолії навіть у невеликих садах, у вазонах на терасах.

Серед найбільш зимостійких різновидів магнолії, які витримують морози від 20 до 30 градусів, такі сорти, як  магнолія гібридна «Сюзан», магнолія зірчаста «Роял Стар», «Блек Тюліп», «Суланжа Галаксі», магнолія «Суланжа Альба Суперба», магнолія лілієквіткова «Нігра».

Але який би сорт ви не обрали, в перші три роки бажано захищати наземну частину дерева від морозу. Спочатку вкривають кореневу систему, використовуючи плівку, торф або інші матеріали. Потім акуратно загортають плівками крону, прикриваючи зверху колючим гіллям.

Вибір саджанця та місця садіння для рослини

Правильний вибір саджанця – запорука успіху зростання рослини. Під час вибору саджанців звертайте увагу на наявність розгалуженої кореневої системи. Коріння має бути рівне. Потовщення, ущільнення, вузлики в кореневій системі саджанця не допускаються. Особливо тонке коріння має бути покрите глиняним розчином. Це захист від висихання під час транспортування перед садінням. Ще краще вибирати саджанець із закритою кореневою системою.

Найкращий ґрунт для магнолії – суміші листової землі, піску й торфу, взятих у пропорціях 3:2:2. Кислотність ґрунту має бути від 6 до 7,5.

Коли краще садити магнолію, особливості поливання

Висаджувати магнолію краще навесні, щоб за літо рослина зміцніла і легко перенесла зиму. Саджанці рекомендується розміщувати на віддалі від дорослих дерев або високих садових будівель, щоб вони не потрапляли в тінь. Якщо молоді рослини висаджують у тінь, їхній розвиток буде сильно затримуватися.

Зайва кількість води може призвести до гниття кореневої системи, а за літньої спеки залита коренева система просто зіпріє. Перелиті деревця страждатимуть влітку від опіків кори, тому поливання необхідно проводити дозовано, а верхню поверхню ґрунту рекомендується акуратно розпушувати кілька разів за сезон.

Щоб зорієнтуватися, скільки води потрібно для молодих саджанців, треба звернути увагу на листя. Якщо воно пружне і має яскраве зелене забарвлення, достатньо 3-5 л води на саджанець за одне поливання. А якщо листя пожовтіло, потрібно витратити до 7 л води. Поливати треба декілька тижнів, з частотою один-два рази на тиждень. Якщо пройшов дощ – одне поливання пропускають.

Підживлення та обрізання магнолії

Після двох років від моменту садіння магнолію підживлюють. Ранньої весни під кожну рослину вносять азотні добрива, ближче до осені магнолії поливають розчином нітроамофоски (20 г на 20 л води).

У перші роки життя крону магнолії не стрижуть. Рослина сама регулює кількість пагонів, що відростають, набуваючи з часом кущової форми. Після зимівлі бажано провести санітарне обрізання гілок, пошкоджених морозом.

Як бачимо, магнолія та догляд за нею не викликають особливого клопоту, вирощувати її зможе будь-який початківець чи садівник-любитель.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео