Фермери виростили підковоподібні буряки і нарікають на якість насіння (Агроновини)
Фермери з Ленчинського повіту Польщі готують колективний позов проти виробника насіння столових буряків із Нідерландів.
Причиною стала підковоподібна форма вирощених коренеплодів, у якій аграрії звинувачують погану якість насіння. Про це повідомляє kurkul.com.
Зокрема, фермер Мечислав Міщек отримав 1200 т непридатного до реалізації урожаю, який через вигнуту форму відмовляються брати торговельні мережі.
На промислову переробку ці буряки також не годяться, адже техніка не здатна обробити викривлені плоди.
– Вони не підлягають продажу, оскільки вони вигнуті. А мережі супермаркетів потребують привабливих, простих та акуратних товарів, – пояснює Пьотр Галент, постачальник овочів до супермаркетів.
Фермери з Ленчинського повіту повідомляють, що зазнали сотень тисяч злотих збитків від неякісного насіння відомого виробника, проте точну суму буде встановлено згодом, адже збиральна кампанія щойно завершилась і повних даних щодо кількості зібраного урожаю ще немає.
Світове виробництво яблук скоротиться на 3,3 млн т у наступному сезоні
Світове виробництво яблук в сезоні 2020/21 рр. скоротиться на 3,3 млн т до 76,1 млн т.
Експорт збережеться на рівні 5,8 млн т. Про це повідомляє FruitNews за даними Міністерства сільського господарства США (USDA).
Урожай яблук в Китаї в сезоні 2020/21 рр. скоротиться на 1,9 млн т до 40,5 млн т через сильні заморозків в північних провінціях країни. Прогнозується, що в зв'язку з цим скоротяться поставки китайських яблук хорошої якості, але збільшаться обсяги поставок яблук нижчої якості на ринки Південно-Східної Азії до 1,2 млн т. Імпорт знизиться на 20 тис. т до 80 тис. т.
Виробництво яблук в ЄС збільшиться на 500 тис. т до 12,2 млн т. Експорт зросте на 100 тис. т до 1,1 млн т завдяки зростанню виробництва в Польщі.
У США виробництво яблук скоротиться на 150 тис. т до 4,7 млн ??т так як ураган пошкодив сади в штаті Вашингтон, а в штаті Мічиган яблуневі сади постраждали від заморозків. Експорт знизиться до 815 тис. т, а імпорт збільшиться до 120 тис. т завдяки зростанню поставок з Канади і Південної півкулі.
Фото з дописів