Десятки тисяч штрафу або в'язниця: для українців підготували новий «закон про дрова»
Законопроєкт також передбачає штрафи за інші види природокористування без належних дозволів, такі як сінокосіння, заготівля очерету та збір дикорослих плодів на заборонених ділянках
Українців хочуть штрафувати на десятки тисяч гривень і навіть призначати до 7 років ув'язнення за зберігання дров без документів. Відповідний законопроєкт у жовтні ухвалили у Верховній Раді та передали на підпис президенту.
Законопроєкт також передбачає штрафи за інші види природокористування без належних дозволів, такі як сінокосіння, заготівля очерету та збір дикорослих плодів на заборонених ділянках.
Законопроєкт 9665 має на меті запобігти незаконній вирубці та продажу деревини в Україні. Він передбачає посилення відповідальності за зберігання, перевезення або збут дров без документів про їхнє походження.
Незаконна вирубка деревини в Україні залишається серйозною проблемою, яка має негативний вплив як на довкілля, так і на економіку держави. Вона призводить до знищення лісів, які відіграють важливу роль у збереженні біорізноманіття та балансу екосистем, а також парків, скверів, що мають неабияке значення для забезпечення права громадян на здорове, чисте і стійке навколишнє середовище в населених пунктах, – йдеться у пояснювальній записці законопроєкту.
Порушникам загрожує:
- штраф від 34 тис. грн за зберігання дров, якщо їх вартість оцінюють до 30 тис. грн;
- від 5 до 7 років позбавлення волі, якщо вартість деревини більш як 30 тис. грн;
Законопроєкт також пропонує штрафувати громадян навіть за невеликі обсяги деревини – від 1 куб. м, якщо вони не мають документів, які підтверджують походження.
Карати громадян можуть також за сінокосіння і пасіння худоби, заготівля очерету, самовільне збирання дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід на ділянках, де це заборонено або допускається тільки за лісовими квитками.
Таке порушення передбачатиме накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 – 850 грн) і на посадових осіб – від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 5 100 грн).
Фото з відкритих джерел