Ростислав Фук

Фінал «Євробачення-2024»: де подивитися та як проголосувати

Фінал розпочнеться о 22:00 за київським часом 11 травня

Грандфінал — основна подія пісенного конкурсу «Євробачення» пройде 11 травня. У шоу братимуть участь 26 країн, 20 із них вийшли з двох півфіналів, за якими Європа спостерігала цього тижня. Ще 5 — це країни «великої пʼятірки» — Іспанія, Франція, Італія, Велика Британія та Німеччина, а також господарка конкурсу — Швеція, пише Суспільне Культура. 

Фінал «Євробачення-2024» розпочнеться о 22:00 за київським часом 11 травня. Подія відбувається у Мальме, Швеція. Ексклюзивним транслятором пісенного конкурсу в Україні є Суспільне Мовлення:

Також на Youtube-каналі «Євробачення Україна» фінал коментуватимуть незмінний голос конкурсу в Україні Тімур Мірошниченко та стендап-комік Василь Байдак.

За пів години до показу фіналу, о 21:30, на телеканалі Суспільне Культура розпочнеться трансляція програми «Передшоу. Пісенний конкурс Євробачення-2024»".

Гостями третього випуску стануть:

  • Іван Клименко — музичний продюсер та автор хітів Teresa & Maria і Stefania;
  • Оксана Скибінська — голова делегації України на «Євробаченні»;
  • Віталій Дроздов — музичний експерт, член журі нацвідбору на «Євробачення-2020».

Хто виступатиме у фіналі конкурсу

Українські виконавці alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria виступлять у першій половині грандфіналу під номером 2.

Порядок виступів у фіналі "Євробачення-2024". EBU

Як проголосувати за улюбленців

У грандфіналі «Євробачення-2024» проголосувати можуть громадяни з усіх країн — учасниць цьогорічного конкурсу. Глядачі можуть віддати свої голоси за допомогою застосунків для iOS, Android або Windows, телефоном та/або через SMS. Відповідні номери мають оголосити під час трансляції.

Кожен зможе проголосувати до 20 разів, але обрати пісню своєї країни не можна.

Голосування у фіналі почнеться безпосередньо перед початком конкурсних виступів і триватиме протягом усього шоу, а також ще 40 хвилин після завершення. Тож проголосувати за своїх фаворитів можна одразу після їхнього виступу (або навіть під час).

Голоси глядачів становлять 50 відсотків від загальної оцінки, а іншу половину визначає професійне журі в кожній країні-учасниці. Співачка Джамала буде оголошувати бали журі від України.

Проголосувати також можуть країни, які не беруть участі в конкурсі. Це можна зробити через спеціальний сайт. Голосування для таких глядачів завершиться на початку прямого ефіру. Їхні голоси будуть конвертовані в бали з такою ж вагою, як і в однієї країни-учасниці.

Читайте також: Україна вийшла у фінал Євробачення-2024

Фото: Суспільне Культура, EBU

 

 

 

Вибір читачів за тиждень

Відео