Олеся Поліщук

Інспектори штрафуватимуть жителів Тернопільщини за купівлю первоцвітів та їхній продаж

39815

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області просить не купувати, не  продавати і не зривати ранніх весняних квітів. Громадян, які незаконно збиратимуть й реалізовуватимуть первоцвіти, будуть притягувати до адміністративної відповідальності.

Адже підсніжники, шафрани Гейфеля, сон - трава, проліски, цикламени та інші види ранньоквітучих рослин занесені до Червоної книги України і знаходяться на межі повного знищення.

- Відповідно до частини 1 статті 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу, - йдеться у повідомленні Державної екологічної інспекції у Тернопільській області.

 

Якщо рослини перебували у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, то штраф сягатиме від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн. шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн у залежності від виду, сон трава – від 37 до 62 грн у залежності від виду.

- Звертаємось до громадян нашого краю з проханням відмовитись від збирання, продажу та купівлі рослин занесених до Червоної книги України. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь, - наголошують екологи.

 

Як повідомляв «Терен» раніше, біля критого ринку кореспондентці «Терену» вже пропонували придбати невеличкий букетик підсніжників за 20 гривень.

Нагадаємо, щороку з середини лютого задля збереження та запобігання знищенню ранніх весняних квітів проводиться операція «Первоцвіт». До неї залучатимуть працівників Національної поліції, громадських інспекторів з охорони довкілля, державну лісову охорону та представників органів виконавчої влади. Оперативна робота зосереджена не лише в місцях збору, де зростають ці рослини, але й у місцях збуту рослин (ринках, автовокзалах).

Триватиме операція «Первоцвіт» до 10 травня 2021 року.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео