Віра Олександрович

Кампанію зі щеплення дітей проти поліомієліту на Тернопільщині продовжать на 2 тижні

Кампанію зі щеплення проти поліомієліту в Україні продовжать щонайменше на 2 тижні.

І хоча Тернопільщина наразі показала непоганий результат, нашої області нова вимога  Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) також стосується.

Про це сьогодні, 22 лютого, повідомили у Пресслужба МОЗ України.

Нагадаємо, перший етап кампанії зі щеплення проти поліомієліту дітей віком від 6 місяців до 6 років, які мають порушення Національного календаря, розпочався 1 лютого. Упродовж трьох тижнів планували щепити аж 144 тисяч дітей. Втім, так не сталося.

- Станом на 18 лютого щеплення отримали лише 40 026 дітей, що становить майже 28% від запланованої кількості, - кажуть у МОЗі. - За даними Центру громадського здоров’я, найвищі показники охоплення щепленнями в Дніпропетровській (92%), Кіровоградській (42%), Вінницькій (41%) і Луганській (41%) областях. Найнижчі – у Полтавській (22%), Черкаській (22%), Київській (22%), Сумській (22%), Запорізькій (22%) і Львівській (19%). 

Зауважимо, Тернопільщина – на середніх позиціях, тож хвалитися особливо нічим.

- Темпи вакцинації залишаються недостатніми, - наголошує головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. - Водночас високе охоплення щепленнями на першому етапі — ключова складова для подолання спалаху поліомієліту. Сьогодні діти, які не мають усіх необхідних щеплень проти поліо, - у небезпеці. Проте результати перших 3-х тижнів кампанії довели, що потрібен додатковий час на завершення кампанії форсованої імунізації...

За його словами, є низка додаткових факторів, що впливають на ефективність проходження цієї кампанії: велика кількість неохочих вакцинуватися (у т. ч. ромське населення, представники деяких релігійних об'єднань тощо); значне навантаження на медичну систему через COVID-19 під час проведення кампанії, адже раунд збігався у часі з піковими рівнями захворюваності на коронавірусну інфекцію, а також - деякі неточності в мікроплануванні на попередньому етапі тощо.

- Наше завдання – виявити якомога більше дітей, які мають порушення Національного календаря щеплень або не мають їх взагалі, і вакцинувати. Адже тільки це допоможе нам здолати поліомієліт – страшну хворобу, що повернулася в Україну, – додає головний санлікар.

До слова, кампанію зі щеплення проти поліомієліту розпочали у відповідь на повернення вірусу в Україну. Вона відбувається у два етапи:
*Етап 1. Кампанія щеплення інактивованою поліовакциною (ІПВ) дітей віком до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень;  
*Етап 2. Щеплення оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення, відповідно до Національного календаря.

- Рішення про початок другого етапу має бути прийняте лише після успішного завершення першого етапу кампанії, - уточнюють у МОЗі. - Обидві вакцини, ІПВ і ОПВ, формують імунітет до поліомієліту. При цьому ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. ОПВ формує імунітет у кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу.

Відповідно, медики закликали батьків перевірити вакцинальний статус своїх дітей. Якщо ваша дитина не має достатньої кількості щеплень, відповідно до віку, варто якомога швидше звернутися до сімейного лікаря чи педіатра.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео