Ростислав Фук

Картину художника з Тернопільщини продали на аукціоні за понад 75 тисяч євро

Новий власник наразі невідомий

Пейзаж художника з Тернопільщини Івана Марчука «Тут спокій поселивсь» продали на аукціоні Sotheby's за 76200 Євро. Про це повідомили на офіційній фейсбук-сторінці митця.

Аукціон проводили 9 листопада. Як ідеться в повідомленні, сума перевищила встановлену вартість (40000-60000 Євро) майже на 30%. Новий власник наразі невідомий.

Сподіваюся, що у моєї «дитини» - щаслива доля, – каже Іван Марчук.

Довідково:

Іван Марчук народився на Тернопільщині 1936 року та навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва. У СРСР забороняли малювати будь-що, крім політично виважених робіт у стилі соціалістичного реалізму. Будь-яка спроба відхилитися від норми розцінювалася, як ворожа для радянського устрою.

Іван Марчук не хотів працювати за надиктованими канонами радянської влади. Митець принципово не пішов на співпрацю із совєтами, бо хотів свободи в творчості. Художник вигадав власну техніку написання робіт – пльонтаризм. Це сплетіння у зображенні безлічі штрихів. Тоді так ніхто не вмів малювати. Однак Іван Марчук не зумів досягнути у ті часи визнання, адже партія в його роботах вбачала націоналістичну загрозу. Довгих 15 років він провів у творчій ізоляції.

Перший шанс показати людям свою творчість випав аж у 1974 році. Після кількох акцій протесту з боку митців, радянська влада дозволила їм презентувати свої роботи на неофіційних майданчиках.

У 90-х роках Іван Марчук виїхав до США, де нарешті зміг вільно показувати свої картини на багатьох виставках. Роботи Марчука вражали європейців у Мюнхені, Парижі та Лондоні. У 2001 році митець повернувся в Україну. Іван Марчук став єдиним українцем, який увійшов до «100 геніїв сучасності» від The Daily Telegraph. Йому присвоїли звання народного художника. Також митець став лауреатом Національної премії Шевченка.

Фото Івана Марчука

Вибір читачів за тиждень

Відео