Оксана Мацьопа

Кліщі і хвороба Лайма: яка ситуація на Тернопільщині 

Повертаючись додому з прогулянки варто ретельно оглядати і людей, і тварин, адже з потеплінням кількість нападів кліщів зростає

Сезон кліщів у розпалі. Прогулюючись парками або відпочиваючи на природі, додому можна повернутись із “сюрпризом” у вигляді кліща. Яка ситуація на Тернопільщині сьогодні дізнавалась журналістка Терену.

Як правило, сезон активності кліщів розпочинається, коли температура ґрунту сягає + 5 – 7°C – це березень – квітень. І триває, аж до листопада. Однак, бувають і винятки.

Через зміну клімату та вологість цього року вперше ми зареєстрували укус кліща 9 січня, а минулого року — в середині грудня,  – розповідає  генеральна директорка Тернопільського обласного Центру контролю і профілактики хвороб Оксана Чайчук.

Кліщі мешкають у траві, на висоті 20-60 см, інколи можуть потрапляти на невисокі кущі.

Комахи ці несуть шкоду і тваринам, і людям, адже можуть переносити небезпечні хвороби.

В березні було зареєстровано один випадок хвороби Лайма. На наступний тиждень — знов ж таки один. В період з 3 по 9 квітня — три випадки хвороби Лайма і 26 укусів кліща. З 10 по 16 квітня — два випадки хвороби Лайма і 20 нападів кліща. За останній тиждень — чотири випадки Лайма  і 64 напади кліща. З потеплінням, з наближенням літа, ми можемо побачити, як збільшуються випадки нападів кліщів, –  зазначає генеральна директорка Тернопільського обласного Центру контролю і профілактики хвороб Оксана Чайчук.

Для боротьби з кліщами у Тернополі щороку проводять спеціальні заходи. Заплановані вони і у 2025. Однак, точний розклад ще не відомий, адже для того, щоб обприскування було ефективним, має бути відповідна погода.

Парки будуть обробляти цього тижня, за умови, якщо не буде похолодань. Зараз ночі прохолодні і якщо зараз обробляти, то сенсу не буде, – розповів  директор комунального підприємства “Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя”  Микола Ткач.

Нагадуємо, при укусі кліща варто негайно звернутися до лікаря, адже чим менше часу комаха перебуває у тілі, тим менший ризик заразитися хворобою, яку він може переносити. Медик допоможе правильно витягти комаху, а при потребі направить на додаткове обстеження та випише лікування.

Фото з відкритих джерел 

Вибір читачів за тиждень

Відео