«Колесо української історії» створює знаний митець з Тернополя (фоторепортаж)
Народний художник України Богдан Ткачик пише монументальне полотно, в якому відображена історія України.
У Марійському духовному центрі, що в Зарваниці, народний художник України Богдан Ткачик із Тернополя створює монументальне полотно «Колесо української історії». Визнаний митець у своїй роботі зобразив ключової віхи історії України, від давніх, трипільських часів – до дня сьогоднішнього. Роботу художника буде розміщено у каплиці Зарваницького духовного центру, збудованої у пам'ять полеглих захисників Вітчизни.
- Поштовхом до створення такого полотна стали події листопада 2013 року, коли на Майдані побили людей. Фактично, тоді я і розпочав творчу роботу «Колесо української історії», - розповів кореспонденту «ТЕРЕНу» Богдан Ткачик. - У центрі композиції - Тарас Шевченко, на тлі отого колеса, як на осі, він у вигляді Козака Мамая, українського мислителя, грає на кобзі. А навколо різні персонажі. Це - як стержень цієї композиції. Колесо, навколо червоні яблука…Як символ життя, як надія. А те колесо штовхають, щоб воно крутилося, прості люди, козаки…Є тут і події, що розгорталися на Майдані, вони всередині українського феномену – писанці, символу народження нового життя. А ще хрест, а зверху – Архистратиг Михаїл, охоронець Києва, який стояв і стоїть нині на Майдані. Тут же - Дніпро-Славутич, тече з-під писанки просто у Небо, до Всевишнього, куди лине думка. А там – сто свічечок, отих сто небесних душ, що пішли до Господа Бога. На берегах стоять Володимир Великий і княгиня Ольга. Є образ і Святої Трійці – Господь Бог, там йдуть звідти промені, дух Святий. А в центрі – очі Ісуса Христа, той символ, що був на Майдані. А ті очі Ісуса написав наш видатний художник Сашко Мельник. Там написано: «Бачу справи твої, людино!» І в цей образ стріляли, там навіть дірки від куль були на тому малюнку.
Тобто, вийшла така домінанта, трикутник, який вписується у композицію… Є і образи моїх побратимів, з якими були разом на Майдані. Серед них – нині заслужений художник України Микола Шевчук. Він зображений із плакатом, який він носив на своїй одежі під час тих подій у Києві. А на плакаті напис: «Усіх судити будуть діти. З ким ти сьогодні?». Внизу полотна – княжі часи, козаччина, аж до сьогоднішніх подій, що тривають на Сході України. Узагалі, я вважаю, що це – одна із найкращих речей, створених мною. Бо я це все пережив, відчув, це – великий емоційний сплеск, з такого сильного болю ця річ народилася, - каже народний художник України Богдан Ткачик.
Передбачається, що найближчої неділі, після освячення, майже двометрове полотно помістять у капличці, збудованій у Марійському духовному центрі Зарваницької Божої Матері на честь Небесної Сотні та захисників Вітчизни, які загинули на Сході України.
Фото автора