Тамара Коблик

Перехід на зимовий час 2023: коли і куди крутити стрілки годинників

Коли в Україні відбудеться перехід на зимовий час, і для чого ми щороку переводимо стрілки годинника то в один, то в інший бік

Традиційно щоосені Україна переходить на зимовий час. Кожен такий перехід - з літнього на зимовий час, а потім назад - сприймається болісно. Коли переводити годинник на зимовий час та навіщо це робити - розповідає Уніан.

Коли переводять годинник на зимовий час

Перехід на зимовий час проводять щорічно в останню неділю жовтня. У 2023 році це 29 жовтня о 4:00. Стрілки переводять традиційно в неділю, щоб у людей, які працюють, була можливість хоч трохи адаптуватися до нового часу. 

Куди переводити годинник на зимовий час

Зазвичай перехід на зимовий час - це переведення стрілок годинника на 1 годину назад. Тобто, якщо на годиннику 4:00, то слід поставити на 3:00. Таким чином, вранці 29 жовтня ми спатимемо на 1 годину довше. 

Комп'ютери, планшети, смартфони та розумні годинники переходять на новий час автоматично, їх переводити не потрібно. Але старі мобільні телефони та механічні годинники потрібно буде налаштувати самим.

Перехід на зимовий час і літній час - за і проти

Уперше переведення стрілок годинника на 1 годину вперед влітку і на 1 годину назад взимку провели у Великій Британії 1908 року. Зроблено це було з метою економії енергоресурсів. Сама ж ідея такої економії належить Бенджаміну Франкліну - американському державному діячеві, одному з авторів Декларації незалежності США. У Сполучених Штатах перехід на літній і зимовий час застосовується з 1918 року. Сезонне переведення годинників також практикують у Канаді, країнах ЄС, Ізраїлі, Ірані, Австралії, Великій Британії.

В Україні до переведення стрілок годинника ставляться по-різному. Прихильники впевнені, що такий перехід економить електроенергію та енергоносії. Противники вважають, що це призводить до порушення біоритмів людини і погіршення здоров'я.  

Читайте також: Як тернополяни ставляться до переходу на зимовий час: опитування (відео)

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео