![](/uploads/media/19/c1/19c161d31208bea83979a9f530302d86_orig_thumb.jpg)
Київ підвів: через виплати ветеранам громада Тернополя могла втратити понад 144 млн грн (фото)
![Сулима](/uploads/media/72/ce/72ce226393fcyzf4f78beeyz24882334_w640.jpg)
«Програму виконання рішень про стягнення коштів з виконавчих органів міської ради на 2021- 2023 рр.» затвердили у Тернополі. Це мало б врятувати міську територіальну громаду від втрати понад 144 млн грн.
Сталося це на сесії Тернопільської міської ради 28 травня. Доповідав з цього важливого питання начальник міського управління соціальної політики Володимир Сулима.
– Чинне законодавство передбачає цілий ряд виплат для учасників бойових дій та інших пільгових категорій населення, які мають право на їхнє отримання, – пояснював він депутатам. – Однак коштів, які треба виплатити, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 03.08.2011 р., Уряд заклав значно менше, ніж цього потребують жителі нашої громади.
![Депутати1](/uploads/media/77/76/77768393cefa182a00e5c9f7158a055a_w640.jpg)
Саме тому, за словами Володимира Сулими, і потрібна Програма, що не виправить ситуацію, але дозволить уникнути кризи.
– Кожен, хто має право на виплату, може звертатися у суд і отримувати виконавчий припис про стягнення вказаних коштів, – додає він. – Це – досить значні суми, яких у бюджеті громади немає. Відповідно, є ризики блокування рахунків управління соціальної політики і невиконання нами своїх функцій.
За словами чиновника, на території Тернопільської громади проживають майже 6000 ветеранів Другої світової війни, АТО/ООС, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих і представників інших пільгових категорій населення. Кожен із них до 5 травня мав право на отримання разової грошової допомоги. Щорічно у міському управлінні соціальної політики проводили виплати в розмірах, що встановлені Кабінетом Міністрів, та у межах суми, виділеної із державного бюджету на ці потреби.
![Надал](/uploads/media/d6/7b/d67b02072f99844590fa02b1yz03bf09_w640.jpg)
– На жаль, передбачена державою сума на ці виплати є значно меншою за необхідну і не відповідає встановленим Законам, – уточнив під час засідання міський голова Сергій Надал. – У результаті, ветерани звертаються у суди. Проте головним відповідачем за позовам ветеранів війни виступає не Міністерство соціальної політики, яке є головним розпорядником коштів, а нашу управління соціальної політики. Наслідки можуть бути критичні…
Так, наразі у судах вже прийняли понад 200 рішень на користь позивачів. Причому число таких справ із кожним днем зростає. Тож вже є реальна загроза блокування рахунків управління соціальної політики. За найгіршого сценарію, чиновники незабаром не зможуть здійснювати виплати іншим категоріям громадян.
– Лише в межах одного такого виконавчого провадження з місцевого бюджету забирають 24 тис. грн, – уточнює Володимир Сулима. – Зважаючи на те, що у нас є близько 6000 осіб, які мають право на виплати щорічно до 5 травня, врешті громада може втратити понад 144 млн грн.
Натомість, завдяки «Програмі виконання рішень про стягнення коштів з виконавчих органів Тернопільської міської ради на 2021-2023 рр.», у громаді передбачили мінімальну суму на виконавчі провадження, яку судові виконавці зможуть стягувати з місцевого бюджету до державного задля виконання такого судового припису. Не дивно, що це непросте рішення на сесії ухвалили більшістю голосів.
![Депутати2](/uploads/media/89/c8/89c8ace760a340e6e0709ae761f40834_w640.jpg)
До речі, того дня на сесії також заслухали звіт про виконання бюджету Тернопільської МТГ і ухвалили Концепцію розвитку цифрових компетентностей жителів громади.
Фото з трансляції засідання на сторінці Тернопільська міська рада у соціальній мережі «Фейсбук»