Київ у захопленні від туристичних «родзинок» Тернопілля (фото)
Тернопільщина яскраво і креативно презентувала свій туристичний потенціал у столиці України.
Як вже повідомляв «ТЕРЕН» (Див ТУТ), у Києві відбулася ХХІІІ Міжнародна туристична виставка UITT: «УКРАЇНА - Подорожі та Туризм».
Хоча, традиційно ця виставка орієнтувалась на виїзний туризм, але питання внутрішнього туризму і його розвитку нині є чи найбільш актуальним. Це засвідчує й той факт, що наприклад, у минулому році на подібній весняній виставці було показано 11 українських регіонів і міст, на осінній виставці – 18, а вже на цьогорічній експозиції туристична Україна була представлена 30 регіонами і містами.
Уперше у головній туристичній події року на спільному стенді «Тернопілля. Нові емоції» разом із відділом туризму облдержадміністрації взяла участь і громадська організація «Туристична Асоціація Тернопілля».
- Для просування на ринку туристичних продуктів та туристично-привабливих заходів, що проводяться в області, ми використали досить широкий спектр виставкової друкованої продукції, банери. Також було оновлено за сучасними вимогами виставкове обладнання, - розповіла кореспонденту «ТЕРЕНУ» голова Асоціації Наталія Волощук. – Безпосередньо у виставковому павільйоні ми облаштували оригінальний етнопростір «Спадок», - як новинку туристичного сезону 2017 року. Власне, у Києві ми в мініатюрі показали часточку того, що має нині Тернопіль завдяки власникам етногалереї «Спадок», відомим у краї меценатам та підприємцям – Тарасу та Ірині Демкурам. Йдеться і про давні етнічні українські строї, і старовинні жіночі прикраси, а ще – про колекційні рушники, домашні ікони, глиняні вироби, та, безумовно, знамениті борщівські чорновишиті бавняні рукавні сорочки із домотканного конопляного полотна, які ми привезли до столиці. І все це на тлі мелодій та співів галицьких музик, біля яких надовго затримувалися відвідувачі виставки.Це треба було бачити, скільки до нас підходило небайдужих людей і кожен з них дивувався виставленим автентичним етнографічним експонатам з Тернопільщини. Ми пояснювали, що етногалерея «Спадок» – це духовна спадщина усієї України, мозаїка пам’яток чи не зі всіх її частин. Вона захоплює справжнім розмаїттям і дивовижною єдністю своїх елементів, від трипільських символів до сучасних орнаментів, переконуючи в тісному зв’язку і нероздільності українських територій. Там, у Києві, ми разом із моєю колегою Тетяною Фариною, іншими членами тернопільської делегації ще раз переконалися у тому, що етногалерея «Спадок» дає змогу відчути себе частиною чогось могутнього і життєдайного, що зараз так потрібне кожному з нас, - розповіла пані Наталія.
За її словами, безпосередньо Тернопільська область представила на виставці весь туристичний потенціал, туристичні продукти бізнес- структур – членів «Туристичної Асоціації Тернопілля».
- Розумієте, й досі дуже приємно, що усі учасники виставки не просто були поруч один з одним, а працювали як єдина команда, що вболіває за промоцію свого краю. Новинкою стало і те, що в Укрінформі було презентовано туристичний бренд – «7 причин відвідати Тернопілля». А це - замки і палаци, печери, Дністровський каньйон, водоспади, Кременецькі гори, Медобори, храми та святині. Усі рекламні матеріали, які ми привезли до Києва, повністю розійшлися серед учасників та відвідувачів виставки, - продовжила Наталя Волощук. - Ми брали участь у семінарах та конференціях, круглих столах. Отримали низку надзвичайно корисних контактів, у тому числі й з регіонами України, фахівцями, які є для нас бажаними та перспективними для просування наших пропозицій, залучення додаткових гостей. Дуже порадувало, що представники областей, до яких ми звернулись з пропозицією провести певну роботу задля залучення до нас мешканців тих чи інших територій, щиро підтримали наші пропозиції. Домовились про безпосередній порядок співпраці, намітили деякі дуже цікаві проекти, - наголосила Наталя Волощук.
Як представник одного із координаторів організації цієї виставки та презентації в Укрінформі – «Туристична Асоціація Тернопілля» висловлює вдячність команді відділу туризму Тернопільської обласної державної адміністрації / Назар Яворський, Ростислав Яцків /, партнерам по туристичній асоціації за активну участь в створенні та наповнені стендової промопродукції, підготовку та проведення презентаційної частини, організацію поїздки. Особлива подяка – туристичному оператору «Оксамит - КЛ» (Лідія Королюк, Тарас Королюк), ЗАТ «Санаторій «Медобори» (Василь і Оленка Мартинюк, ),ТМГО «Мистецьке об'єднання «Коза» (Сергій Ткачов), етногалереї «Спадок» із приватної колекції родини Демкур (Таня Фарина, Наталя Волощук), Андрію Аркуші та його команді за музичний супровід.
Фото автора