Для просування місцевої ініціативи треба 300 голосів тернополян (фото)
Зміни до Положення про місцеву ініціативу і Регламенту міської ради - одні із найважливіших для громади рішень, які тернопільські депутати прийняли на сесії 4 квітня.
Нагадаємо, на цьому засіданні загалом ухвалили близько 300 питань (докладно про це читайте ТУТ, ТУТ, ТУТ і ТУТ – прим.).
- Аби не заглиблюватися у деталі, скажу: тепер громада Тернополя може сама бути джерелом будь-яких проектів рішень на розгляд сесії, - каже ініціатор цього питання депутат Андрій Шкула. - Місцева ініціатива - не петиція, яку можна ігнорувати. Це - реальний механізм прямого народовладдя. Дякую громадським організаціям, що спонукали мене взятися за такі зміни. Колегам депутатам - дякую, що підтримали ці проекти. Ми зробили раду дійсно відкритішою, а громаду сильнішою!
Отже, у додаток №2 «Положення про місцеві ініціативи у Тернополі» до рішення міської ради №6/47/5 від 25.04.2014 р. «Про затвердження Положень, які є невід’ємною частиною Статуту територіальної громади Тернополя», а саме: у п. 3 Розділу І «Загальні положення» внесли зміни. Тож замість слів «Підставою для внесення місцевої ініціативи на розгляд Тернопільської міської ради є рішення зборів територіальної громади, підтримане належною кількістю підписів членів громади» тепер треба читати: «Підставою для внесення місцевої ініціативи на розгляд Тернопільської міської ради є рішення зборів територіальної громади, підтримане підписами 300 членів громади».
- Ми умисно взяли саме таку цифру, аби, по-перше, не було надто складно зібрати необхідну кількість письмових згод: 300 – це цілком реально, і натомість – щоб не розглядати хибних ідей, які можуть підтримати, наприклад, 50 людей, - пояснює пан Шкула. – Зрештою, і під електронною петицією на сайті також треба було зібрати голоси 300 прихильників тієї чи іншої ідеї. Люди звикли…
Врешті ідею Андрія Шкули підтримали 34 депутати із різних фракцій.
Фото автора