Тамара Коблик

Із початку липня дозволено ловити раків: які є вимоги

Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн

30 червня у переважній більшості регіонів України, за винятком водойм Закарпатської області, Дністровського лиману, Кучурганського водосховища і придунайських озер Одещини, закінчилася заборона на лов раків. Тож від початку липня рибалкам-любителям дозволяється їх лов з дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства. Про це повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Зокрема, одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Дозволено лов раків ручним збиранням, раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою, рогаткою та розщіпом – не більше п'яти снастей на ловця.

Забороняється вилов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

У Держрибагентстві нагадали й про мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам:

  • у внутрішніх водоймах та Чорноморському регіоні – 10 см,
  • у р. Дунай з придатковою системою, передгирловому просторі, оз. Сасик та Азовському регіоні – 9 см.

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн, - йдеться у повідомленні.

Фото з відкритих джерел

Вибір читачів за тиждень

Відео