Дмитро Юрас

Мінілабораторії просто неба, виставки роботів, експерименти: як відбувалися Наукові пікніки у Тернополі (фото, відео)

У межах заходу представили 50 мінілабораторій, провели понад 500 дослідів, а також показали науково-технічні розробки, презентації, експерименти, виставки роботів та багато іншого

Погратися з роботами, подивитися у телескопи, покататися на гусеничній техніці, керувати дроном, навчитися надавати першу медичну допомогу, побачити десятки наукових експериментів та взяти у них участь. Все це мали можливість зробити діти і дорослі під час Наукових пікніків на Театральному майдані у Тернополі 31 травня. Загалом у межах заходу представили 50 мінілабораторій просто неба, провели понад 500 дослідів, а також показали науково-технічні розробки, презентації, експерименти, виставки роботів та багато іншого. Як все відбувалося, бачив журналіст Терену

До Наукових пікніків доєдналися чимало університетів та коледжів з Тернополя. Так, Тернопільський фаховий коледж ТНТУ ім. Івана Пулюя демонстрував кілька локацій: радіотехніка, автомобільний транспорт, електросистеми автомобілів, інженерна механіка.

Ось тут діагностика автомобіля в реальному часі в програмному забезпеченні. Далі робототехніка, – тут охочі можуть спробувати запрограмувати та побавитись із роботами-павуками, машинками. Також можуть запустити 3D-друк, – розповідає викладач автомеханічних дисциплін Тернопільського фахового коледжу ТНТУ ім. Івана Пулюя Володимир Галайчук.

Володимир Галайчук демонструє програмне забезпечення для діагностики автомобіля в реальному часі

Чимало локацій демонстрували студенти та викладачі медичних навчальних закладів. Зокрема, проводили досліди, навчали надавати медичну допомогу, демонстрували обладнання.

Ми сьогодні приїхали сюди, щоб показати людям, як правильно надавати медичну допомогу: проводити серцево-легеневу реанімацію, вентиляцію легень, зупинку критичних кровотеч за допомогою джгутів, турнікетів і тампонування ран. Підходить дуже багато дітей, цікавляться. Чимало дорослих відкрили для себе те, як правильно надавати медичну допомогу, – каже студентка 1-го курсу Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського за спеціальністю “Парамедик” Тетяна Кузьма.

Тетяна Кузьма демонструє проведення серцево-легеневої реанімації

Особливу увагу відвідувачів Наукових пікніків привернули телескопи, що демонстрував астрономічний клуб “ТерАсто”.

Сьогодні ми представляємо стенди і телескопи від Лозівської астрономічної обсерваторії, а також від астрономічного клубу “ТерАстро”. Тут є рефлектор Sky-Watcher, рефлектор Ньютона, підзорна труба, – всі вони з сонячними фільтрами. Вдень видно сонечко і плямки на сонечку. Інші небесні об'єкти, такі як місяць і планети, недоступні, потрібно чекати, щоб стемніло і було їх вдале розташування на небі, – говорить учасниця астрономічного клубу “ТерАстро” Тетяна Свинарик.

На стенді астрономічного клубу демонстрували VR-окуляри, які дозволяють віртуально помандрувати Лозівською астрономічною обсерваторією, переглянути політ в космос з ефектом присутності.

Команда астрономічного клубу “ТерАстро”

Також участь у наукових пікніках взяв Благодійний фонд «Покрова» спільно з Школою пілотів дронів. Діти й дорослі спробували керували безпілотниками на моніторі.

Уже вдванадцяте беру участь в наукових пікніках на різних локаціях. Спільно із благодійним фондом «Покрова» – вдруге. Відвідувачі заходу захоплюються симуляторами, мають змогу політати. Наші інструктори пояснюють про специфіку польотів, допомагають виробити точність. Водночас залучаємо людей, які зацікавлені у професійній підготовці, адже це нині дуже потрібно, – розповів  інструктор Школи пілотів дронів Юрій Лещишин.

Стенд благодійного фонду “Покрова”

На захід прийшли десятки дітей з батьками, а також тернополянок й тернополян, яких зацікавила ця подія. Дехто відвідує Наукові пікніки вже кілька років поспіль і з нетерпінням чекає цієї події знову. 

Ми з донечкою вже кілька років приходимо на Наукові пікніки. Вражень дуже багато! - каже тернополянка Ірина. 

Студент Юрій побував на цій події вперше. Каже: особливо запам'яталися інтерактивні лабораторії, де кожен міг особисто провести досліди з хімії, фізики та біології.

Ці мінілабораторії дозволяли відвідувачам зануритися у світ науки та самостійно здійснювати експерименти, – каже юнак.

Відео дивіться за посиланням.

Фото Терену та з фейсбук-сторінки благодійного фонду “Покрова”

Вибір читачів за тиждень

Відео